مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان گفت: تا پایان امسال با حمایت‌های انجام شده، ۲۰۰ پایگاه بوم‌گردی در استان گلستان ثبت خواهد شد.

۲۰۰ مرکز بوم‌گردی در استان گلستان راه‌اندازی می‌شود‌

به گزارش گلستان 24 ؛ ابراهیم کریمی در حاشیه بازدید استاندار گلستان از کلبه‌های بوم گردی شهرستان گمیشان اظهار داشت: در استان گلستان 35 مرکز بوم‌گردی فعال داریم که 85 بوم‌گردی هم در حال ساخت داریم که این تعداد تا پایان سال به 200بومگردی برسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با اشاره به اینکه به‌دنبال گسترش بوم‌گردی در استان هستیم، تاکید کرد: تا پایان سال این تعداد در استان به 200بوم‌گردی فعال می‌رسد که نشان فعالیت خوب استان در این حوزه است.

کریمی تصریح کرد: در استان گلستان برای نخستین بار در کشور انجمن بوم‌گردی شکل گرفت که در راستای این انجمن کارهای از جمله آموزش وتوانمند ها واستاندارد سازی بوم‌گردی‌ها را دنبال می‌کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان گفت: ما علاوه بر کمیت به دنبال بالا بردن کیفیت خدمات در موضوع بوم گردی استان هستیم ودر این باره هم برنامه داریم.

وی درباره شهر تاریخی گمیشان هم اظهار داشت: بیش از 180 خانه تاریخی در این شهر وجود دارد که 18خانه به ثبت ملی رسیده و در حال حاضر 4 بوم‌گردی فعال است و تا پایان سال این تعداد به 15بوم‌گردی خواهد رسید.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار