​​ مدیر پایانه مرزی اینچه‌برون گفت: تعداد ناوگان حامل بار صادراتی از گمرک اینچه‌برون استان گلستان در تیر ماه سال جاری به تعداد ۶۵۷ دستگاه بوده که نسبت به تیر ماه سال گذشته با تردد ۳۵۰ دستگاه، حدود ۸۸ درصد افزایش داشته است.

تردد ناوگان صادراتی از گمرک اینچه‌برون استان گلستان ۸۰ درصد افزایش یافت

به گزارش گلستان 24 ؛ محسن عامریون  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در 3 ماه نخست سال جاری تردد پایانه مرزی اینچه‌برون نسبت به مدت مشابه سال 96 سیر نزولی را شاهد بودیم که این روند در ماه‌های اخیر مسیر صعودی را طی می‌کند.

وی در ادامه افزود: در 3 ماه نخست سال 96 تعداد 2 هزار و 400 دستگاه ناوگان از پایانه مرزی اینچه برون به مقصد کشورهای هدف بار صادراتی حمل کردند که در 3 ماه نخست سال جاری این آمار به تعداد یک‌هزار و 864 دستگاه ناوگان کاهش یافت.

مدیر پایانه مرزی اینچه برون تصریح کرد: با توجه به تقاضای کشورهای هدف از تیر ماه 97 این روند تغییر و به مرور تا مرداد 97 شاهد رشد در تردد و برخی پارامترهای مهم از جمله صادرات بوده‌ایم.

عامریون اظهار داشت: تعداد ناوگان حامل بار صادراتی از گمرک اینچه‌برون استان گلستان در تیر ماه سال جاری به تعداد 657 دستگاه بوده که نسبت به تیر ماه سال گذشته با تردد 350 دستگاه، حدود 88 درصد افزایش داشته است.

مدیر پایانه مرزی اینچه برون اظهار کرد: این روند نیز در مرداد ماه سال جاری نسبت به مرداد سال 96 به میزان 81 درصد رشد داشته است.

وی تثبیت وضعیت اقتصادی را عاملی مهم در جهت افزایش تردد و صادرات به کشورهای همسایه اعلام کرد و گفت: بیشترین بار صادراتی شامل پروفیل و میلگرد و نئوپان بوده که به کشور ترکمنستان صادر شده است.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار