مدیرکل فرودگاه‌های استان گلستان از پایان عملیات بازگشت زائران خانه خدا به استان گلستان خبر داد و گفت: با تکمیل و بهره برداری از ترمینال جدید، ظرفیت پذیرش و اعزام مسافر در فرودگاه گرگان به ۵ میلیون نفر در سال خواهد رسید.

ظرفیت اعزام مسافر فرودگاه گرگان به ۵ میلیون نفر می‌رسد

به گزارش گلستان 24 ؛ رامین آذری عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره پایان عملیات زائران خانه خدا به گلستان اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پروازهای زائران حج تمتع استان گلستان در 6 روز، از 20 شهریور ماه آغاز و در ساعت 4 صبح امروز، با انجام چهاردهمین پرواز خاتمه یافت.

وی افزود: امسال در عملیات بازگشت حج تمتع ، میزبان 4019 زائر گلستانی در قالب 27 کاروان و 14 پرواز بودیم. پروازهای حج امسال با هواپیمایی سعودی برنامه‌ریزی شده بود که خوشبختانه همه پروازها به موقع انجام شد.

مدیرکل فرودگاه‌های بین‌المللی استان گلستان اظهار داشت: با توجه به سنت پرشور استقبال از حجاج در استان گلستان، پیش‌بینی و تمهیدات لازم در این‌باره اندیشیده شد و با وجود اینکه در برخی روزها تا 5 پرواز ورودی داشتیم، با تعامل و همکاری خوب مجموعه اداره کل فرودگاه‌های استان، پلیس فرودگاه، ارگان‌ها و مردم استان، توانستیم با امکانات موجود فرودگاه گرگان سرویس مناسبی به حجاج و مستقبلین آنها ارائه دهیم و امیدواریم مردم استان نیز از این خدمات راضی باشند.

وی همچنین از پیشرفت 90 درصدی ساخت ترمینال جدید و نیز رشد 93 درصدی احداث ساختمان پاویون فرودگاه گرگان خبر داد و افزود: عملیات ساخت ترمینال جدید فرودگاه با زیربنای 9500 مترمربع از سال 93 آغاز شده و به پیشرفت 90 درصدی رسیده است. تاکنون برای این پروژه 180 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن به حدود 80  میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

آذری تصریح کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از ترمینال جدید، ظرفیت پذیرش و اعزام مسافر در فرودگاه گرگان به 5 میلیون نفر در سال خواهد رسید.

مدیر کل فرودگاه‌های استان گلستان اظهار کرد: احداث ساختمان پاویون فرودگاه گرگان تاکنون 93 درصد پیشرفت داشته و تا دو ماه دیگر آماده بهره‌برداری خواهد بود که تاکنون برای این پروژه 25 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار