مشاور امور رسانه‌ای سفیر ایران در عراق گفت: امسال افزون بر ۵۰۰ موکب ویژه اربعین حسینی برای پذیرایی و خدمات رسانی به زائران ایرانی در تمام محور‌های ارتباطی عتبات عالیات در عراق برپا می‌شود.

برپایی بیش از ۵۰۰ موکب اربعین حسینی در محور‌های ارتباطی عتبات عالیات

به گزارش گلستان 24 ؛ ذوالفقار امیرشاهی مشاور امور رسانه‌ای سفیر ایران در عراق گفت: برنامه ریزی‌ها و اقدامات اجرایی خوبی توسط ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی و مقامات ارشد عراقی برای مراسم اربعین حسینی صورت گرفته است. 

وی گفت: همه امکانات و زمینه‌ها برای حضور زائران ایرانی در اربعین حسینی انجام شده و پیش بینی می‌شود امسال بیش از سال قبل دراین مراسم عظیم انسانی و معنوی شرکت نمایند. 

امیرشاهی اضافه کرد: براساس آمار رسمی سال گذشته ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار ایرانی در مراسم اربعین حسینی و برای زیارت عتبات عالیات وارد کشور عراق شدند. 

وی، تصریح کرد: در سایه برنامه ریزی‌ها و اقدامات انجام شده ۲ کشور ایران و عراق، زائران اربعین می‌توانند در کمال آرامش روحی و معنوی همه اماکن مقدس را در عراق زیارت نمایند. 

مشاور امور رسانه‌ای سفیر ایران در عراق همچنین از رایزنی مقامات ۲ کشور برای کاهش هزینه روادید (ویزا) اربعین خبر داد و گفت: مقامات عراق برای کاهش هزینه‌های این حوزه، قول مساعد داده اند. 

امیرشاهی افزود: امسال هفت تا هشت ورودی به عراق برای زائران ایرانی اربعین پیش بینی شده که بیشتر از مرز‌های جنوبی همچون چذابه، مهران و شلمچه خواهد بود، ضمن اینکه مسیر‌های هوایی و دریایی عراق نیز آماده ورود زائران اربعین هستند. 

انتهای پیام /باشگاه خبرنگاران

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار