فرمانده هنگ مرزی اترک گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۱ صیاد پرندگان شکاری در مناطق مرزی شهرستان گنبدکاووس دستگیر شدند.

۲۱ صیاد غیرمجاز پرندگان در مناطق مرزی گنبدکاووس دستگیر شدند

به گزارش گلستان 24 ؛  سرهنگ محمد رضا سراوانی عصر دیروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در منطقه مرزی گنبدکاووس پرندگان شکاری مانند کبک، عقاب، شاهین، دلیجه و غیره وجود دارد که صیادان قاچاقچی آنها را به صورت غیرقانونی شکار کرده و به کشورهای عربی همسایه با قیمت بالا به فروش می‌رسانند.

وی افزود: در فصولی از سال که امکان شکار این پرندگان توسط صیادان غیرمجاز وجود دارد نظارت و بازدیدها بیشتر می‌شود تا امکان سوءاستفاده و شکار توسط این افراد کاهش یابد.

فرمانده هنگ مرزی اترک تصریح کرد: در جریان دستگیری این 21 صیاد،  آلت و ادوات شکار چون تور تله ای پرندگان و دیگر وسایل مانند طعمه برای شکار نیز بدست آمده است.

وی یادآور شد: در 6 ماهه نخست سال علاوه بر دستگیری 21 صیاد غیر مجاز پرندگان شکاری، 16 قطعه کبوتر به عنوان طعمه شکار، 5 قبضه سلاح شکاری، 15 عدد فشنگ، 5 دوربین شکاری دوچشمی، یک قبضه سلاح سرد، 2 دستگاه موتور سیکلت، 3 شاهین، 3 دلیجه، 3 کبک نیز توقیف شد.

سرهنگ سراوانی تاکید کرد: روز گذشته نیز تعدادی صیاد در این رابطه دستگیر شدند که به مامورین هنگ مرزی پیشنهاد رشوه 120 میلیون ریالی دادند که مامورین ضمن رد رشوه، این موارد را ضمیمه پرونده کرده و تحویل مراجع قضایی دادند.

انتهای پیام/ تسنیم

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار