رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران:

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: برنامه های جذاب برای نسل جوان در بقاع متبرکه اجرا شود.

برنامه های جذاب برای نسل جوان در بقاع متبرکه اجرا شود

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در مراسم سوگواره چهل سال بصیرت عاشورایی آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان اظهار کرد: هر عملی از سوی واقفان ماندگار می‌شود.

وی افزود: در ظاهر انسان‌ها به‌هرحال پس از مدتی حتی اگر عمری طولانی داشته باشند از دنیا می‌روند اما مالی که انسان از خود به‌عنوان وقف در مسیر خیر و خدمت به مردم باقی می‌گذارد پایدار است.

خسروپناه تصریح کرد: رسانه‌های بیگانه مدتی است امامزادگان را هدف قرار داده‌اند اما رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند.

به گفته وی، اماکن متبرکه و امامزادگان قرن‌هاست که موردتوجه مردم قرار دارد و  مردم از برکات آن‌ها استفاده می‌کنند و باید بدانیم که اگر دین ما تاکنون حفظ‌شده است از برکت همین اماکن متبرکه و قطب‌های فرهنگی است.

 خسروپناه گفت: باوجود ارزش این اماکن مقدس برای ما به‌طبع دشمن هم از این مسئله ناراحت است و سعی دارد که مردم و به‌خصوص جوانان به‌جای حضور در این اماکن متبرکه در اماکن ابتذال حضور یابند پس باید برنامه‌های اجرایی در این اماکن مقدس متنوع‌تر شود.

وی تأکید گرد: هرچه تنوع این برنامه‌ها بیشتر باشد نیازهای نسل جدید بیشتر برآورده شده و خودبه‌خود تبدیل آن‌ها به قطب فرهنگی سریع‌تر انجام می‌شود.


انتهای پیام / مهر

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار