مدیر تنظیم بازار جهادکشاورزی استان گلستان گفت: برای تنظیم بازار و قیمت ۱۰۸ تن گوشت قرمز منجمد وارداتی در استان توزیع شده است.

۱۰۸ تن گوشت قرمز منجمد وارداتی در گلستان توزیع شد

به گزارش گلستان 24 ؛ سعید حسن‌پور عصردیروز  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در ماه‌های اخیر برای تعادل‌بخشی به قیمت و تنظیم بازار این محصول، گوشت قرمز منجمد وارداتی در استان توزیع شده است.

 وی افزود: بر همین اساس 90 تن گوشت منجمد گوساله با قیمت 29 هزار تومان و حدود 18 تن گوشت سرد گوسفندی با قیمت 37 هزار و 500 تومان وارد استان و توزیع شده است.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان گلستان اظهار داشت: 495 تن گوشت مرغ منجمد نیز با قیمت 6 هزار و 750 تومان در استان گلستان توزیع شد.

به گفته وی توزیع گوشت قرمز منجمد وارداتی تا زمان کنترل قیمت‌ها همچنان در سطح بازار ادامه دارد.

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان گلستان با بیان اینکه مردم برای تأمین مایحتاج خود نگران نباشند، خاطرنشان کرد: کارگروه تنظیم بازار در حال رصد استان بوده و بیش از نیاز مردم، مایحتاج آنان را ذخیره‌سازی کرده است.

وی با بیان اینکه استان گلستان با تولید 27 هزار تن گوشت قرمز در جایگاه یازدهم کشور قرار دارد، افزود: در حال حاضر 27 هزار تن گوشت قرمز معادل 1.5 درصد گوشت قرمز کشور در گلستان تولید می‌شود که با اجرای این طرح تا 2 برابر افزایش تولید گوشت قرمز را شاهد خواهیم بود.

مدیر تنظیم بازار جهادکشاورزی استان گلستان افزود: سرانه تولید گوشت قرمز در استان گلستان برای هر نفر 18 و نیم کیلوگرم است که سرانه مصرف کشوری حدود 11.5 است که نسبت به سرانه کشوری تولید بیشتری داریم.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار