استاندار گلستان با تاکید اینکه در شش ماهه اول سال ۱۰ هزار و ۵۲۴ نفر در سامانه ثبت اشتغال شده است، اظهار کرد: جایگاه گلستان در پرداخت تسهیلات روستایی در این مدت رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

بیش از ۱۰ هزار شغل در استان گلستان ایجاد شد

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در کارگروه اشتغال استان که با حضور کلانتری معاون تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: 4 کارگروه ویژه در بانک‌های طرف قرارداد با تسهیلات ارزان قیمت روستایی مستقر بودند که با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها آمار پرداختی استان از 12 درصد به 82 درصد رسید.

وی با اشاره به اشتغال 21 هزار و 593 نفری ایجاد شده در سال 96، یادآور شد: ایجاد 30 هزار شغل در استان برای سال97 پیش‌بینی شده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه استان ازلحاظ میزان پرداختی تسهیلات در سال 97 رتبه چهارم را در کشور کسب کرده است، یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی و بانک ها در پرداخت تسهیلات راستی آزمایی داشته و دقت بیشتری کنند.

هاشمی تأکید کرد: اعتقاد داریم اگر استانداران مسئول جذب این اعتبارات هستند باید بانک‌هایی که طرف قرارداد قرار می‌گیرند را خودشان انتخاب کنند.

وی با قدردانی از بانک‌هایی که در راستای خدمات دولت و همسو با مردم حرکت می‌کنند، خاطر نشان کرد: باید با کار کارشناسی و تقسیم کار درست تلاش کنیم تکانی جدی در عرصه اشتغال داشته باشیم.

استاندار گلستان برای بانک هایی که اعتبارات دستگاه های اجرایی جهت ارائه تسهیلات به مردم نزد آنهاست ضرب‌العجل تعیین و اظهار کرد: باید پول‌های ارزانی که دولت براساس توافق دستگاه‌های اجرایی به بانک‌ها داده است هرچه سریع‌تر در اختیار بنگاه‌ها قرار گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه هیچ موضوعی برای دستگاه های اجرایی مهمتر از اشتغال نیست، خاطر نشان کرد: همه این اقدامات برای تسهیل در انجام کار است و امیدواریم در 2 یا 3 هفته آینده شاهد تحول در تحقق جذب اعتبارات باشیم.

همچنین در این جلسه معاون تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی درصد جذب اعتبارات استان را 82 درصد اعلام کرد و گفت: تا 2 هفته آینده با جذب اعتبارات باقی مانده،صددرصد آن وصول شود.

سید حمید کلانتری با اشاره به اینکه بانک‌های گلستان تا 2 هفته آینده تسهیلات تخصیصی خود را کامل جذب کنند، افزود: این استان در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری تاکنون رتبه پنجم کشور را کسب کرده که خوب است.

انتهای پیام/ تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار