معاون استاندار گلستان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: استان گلستان در حوزه قاچاق کالا، مقصد است.

گلستان مقصد کالاهای قاچاق است

به گزارش گلستان 24 ؛  به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علی‌اصغر طهماسبی در آیین معارفه دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حضور مجید آقابابایی مدیرکل بازرسی و هماهنگی امور استان‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: استان گلستان در حوزه قاچاق کالا، مقصد است و علی‌رغم مرز آبی و خاکی با کشور ترکمنستان، جزء استان‌های قاچاق خیز کشور محسوب نمی‌شود.

وی بابیان اینکه ابراهیم دشتیان به سمت دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان منصوب شد افزود: عمده فعالیت ما در دو سال گذشته روی ثبت انبارهای استان در سامانه جامع الکترونیکی و همچنین پلاک گذاری خودروهای کشاورزی متمرکز بود که در این مدت ۱۷ هزار و ۵۹۲ انبار نگهداری کالا و محصولات کشاورزی در استان گلستان به ثبت رسید.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان تصریح کرد: بزرگ‌ترین مزیت طرح ثبت انبارها در سامانه جامع این بود که در شرایط موجود بازار و التهاباتی که در این حوزه وجود داشت، نظارت بیشتری روی عملکرد انبارها به جهت پیشگیری از احتکار کالا وجود داشت.

وی تأکید کرد: از مردم شریف استان انتظار داریم در وضعیت موجود، چنانچه مشاهداتی از دپو و احتکار هر نوع کالایی دارند، با مسئولین ذی‌ربط تماس گرفته و مأمورین انتظامی را مطلع سازند.

طهماسبی افزود: در همین راستا در همین هفته چندین انبار احتکار کالا در استان شناسایی و کشف شد و متخلفان آن به محاکم قضایی ارجاع شدند.

وی تصریح کرد: در خصوص جنگ اقتصادی دشمن و به‌تبع آن بار روانی ایجادشده که سناریوی آن در رسانه‌های معاند و فضای مجازی وابسته به دشمن طراحی می‌شود، متأسفانه عده‌ای از مردم در این جنگ روانی گرفتارشده و با خرید بیش‌ازحد نیاز خود به بزرگ‌تر کردن حباب موجود کمک کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: وظیفه همه ما در شرایط فعلی فرهنگ‌سازی و دادن آگاهی عمومی به مردم است، همه ما با هر امکان و ظرفیتی که در اختیارداریم باید مردم و اطرافیانمان را نسبت به حربه‌های روانی دشمن آگاه و حساس سازیم.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار