رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: شهرک ۶ هزار هکتاری شیلات در گلستان راه‌اندازی می‌شود.

شهرک ۶ هزار هکتاری شیلات در گلستان ایجاد می‌شود

به گزارش گلستان24 ؛ علیرضا اورنگی عصر دیروز  در جلسه بررسی اختلاف اراضی بین کشاورزان و جهادکشاورزی استان گلستان اظهارداشت: برخی از اختلافات و مسائل بررسی وتصمیمات برای حل آن گرفته شد و همچنین پرورش ماهی در اراضی ساحلی هم مورد بررسی و بحث قرار گرفت و تصمیمات برای حضور سرمایه‌گذاران در این مناطق گرفته شد.

وی گفت: برای جلوگیری از خسارت ناشی از تغییر کاربری اراضی هم سیاست‌های جدید در نظر گرفته وآیین‌نامه‌هایی مصوب شده است که به‌زودی ابلاغ می‌شود.

رئیس امور اراضی کشور همچنین از ایجاد شهرک شیلاتی در استان گلستان خبر داد و بیان داشت: این شهرک 6هزار هکتاری در منطقه گمیشان ساخته خواهد شد و تا 20 روز آینده هم مجوزهای آن نهایی می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد شهرک‌های گردشگری در کشور افزود: استان گلستان پیشتاز در این بخش است، این تصمیم با هدف خسارت کمتر وتغییر کاربری اراضی گرفته شده تا شهرک‌های گردشگری جدید طراحی شود واین کار با همراهی راه و شهرسازی و میراث فرهنگی در کشور اجرا خواهد شد.

اورنگی خاطرنشان کرد: قانون ساخت خانه باغ در باغ‌ها هم در سطح ملی در حال تصمیم‌گیری است ولی علاوه بر تصمیم ملی برای هر استانی متناسب با وضعیت هر استان تصمیم گیری می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار