فرمانده انتظامی ‌گلستان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۶۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در استان ‌کشف شده ‌که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد افزایش دارد.

۱۶۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان کشف شد

به گزارش گلستان 24 ؛  سردار علی‌اکبر جاویدان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بیشترین کالاهای قاچاق کشف شده در استان شامل مواد خوراکی مانند برنج، مواد سوختی شامل گازوئیل و نفت سفید، لوازم یدکی، قطعات و لاستیک خودرو، لوازم خانگی و قطعات کامپیوتر، انواع کودهای شیمیایی و سموم، لوازم آرایشی و بهداشتی و گوشی‌های تلفن همراه است.

وی افزود: ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان گلستان در 6 ماهه نخست امسال 164 میلیارد ریال است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی 32 درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش سرقت‌های خرد در 6 ماهه امسال گفت: در این مدت سرقت‌های خشن و تجاوز به عنف، کیف‌قاپی و سرقت‌های مسلحانه در استان کاهش یافته است. در 6 ماهه امسال سرقت‌های خشن و تجاوز به عنف 58 درصد کاهش و سرقت‌های مسلحانه 75 درصد کاهش پیدا کرد اما سرقت‌های خرد در استان 7 درصد افزایش دارد.

وی با اشاره به کاهش 51 درصدی جعل و کلاهبرداری در استان، بیان داشت: وقوع قتل‌ها در 6 ماهه امسال متأسفانه 30  درصد افزایش یافته که بخش زیادی از این جرایم توسط پلیس آگاهی کشف شده است.

جاویدان از دستگیری افراد شرور و مجرمان متواری در استان خبر داد و گفت: در این مدت 141 نفر از مجرومینی که به دلیل جرایم خشن متواری بودند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی همچنین اعلام کرد: شرارت‌ها از جمله تیراندازی و نزاع و درگیری هم کاهشی 14 درصدی در استان پیدا کرده است.

انتهای پیام/تسنیم

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار