در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر گرگان بیان شد؛

در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر گرگان ضمن تأکید بر توزیع پروژه های شهرداری گرگان در سطح شهر، بیان شد که پارک مسافر در سعدآباد ساخته خواهد شد.

توزیع متوازن پروژه‌های شهرداری گرگان/ ساخت پارک مسافر در سعدآباد

به گزارش گلستان 24 ؛  شامگاه دوشنبه، جلسه کمیسیون خدمات شهری، سیما، منظر و زیست شهری شورای شهر گرگان با حضور فعالان محیط زیست و سمن‌ها در صحن شورا برگزار شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه گفت: در شهر گرگان فضای سبز بسیار خوبی از قبیل ناهارخوران، النگدره، زیارت، توشن و هزارپیچ داریم و این که این اماکن بکر بماند امکان پذیر نیست.

محمد ابراهیم جرجانی افزود: مدیریت شهری وقتی می بیند که جمعیت کثیری در این مناطق حاضر می‌شوند، باید در آن جا خدمات ارائه دهد.

وی ادامه داد: هشت ماه از سال در ناهارخوران مسافر می آید بنابراین باید زیرساخت‌های آن آماده شود.

جرجانی بیان کرد: آبشار مصنوعی، تله کابین و باغ پرندگان از جمله پروژه هایی است که قرار است در گرگان احداث شود بنابراین به دنبال این هستیم که دغدغه های محیط زیستی برخی از دوستان را هم بشنویم.

در ادامه معاونت سرمایه گذاری شهرداری گرگان گفت: حساسیت های محیط زیستی مردم در برخی از پروژه‌ها را واقعاً می پذیریم و مردم مطمئن باشند که این دغدغه آن ها در دستور کار ماست.

علیرضا حاج محمدعلی اظهار کرد: در قالب قانون کشوری برخی منابع طبیعی به شهرداری و یا دستگاه ها جهت بهره برداری واگذار می شود  اجازه دادیم بر اساس زون و در قالب کتابچه هایی که توسط متخصصان تهیه شده در آن جا بارگذاری کنیم.

 

وی گفت: این نگاه که شهرداری وقتی می خواهد کاری انجام دهد به هر قیمتی آن را انجام می دهد حتی با تخریب محیط زیست، اشتباه است و باید آن را کنار گذاشت.

حاج محمدعلی تصریح کرد: قصد شهرداری ایجاد توازن گردشگری در سطح شهر است بنابراین در هزارپیچ، کمربندی و مریم آباد پروژه هایی در دست اقدام داریم.

ایجاد پارک مسافر در سعدآباد

وی با بیان این که پارک مسافر در سعدآباد ساخته خواهد شد، اظهار کرد: مشکلات هزارپیچ آب و گاز بود که با رایزنی های صورت گرفته مشکلات برطرف شده است.

در ادامه مسعود شکیبا، فعال محیط زیست اظهار کرد: نباید گذاشت سرمایه های شهر به هدر رود.

وی با بیان این که باید توزیع امکانات در همه مناطق متوازن باشد، گفت: آبشار مصنوعی باید در جایی ساخته می شد که خالی از طبیعت و سرسبزی است.

شکیبا ادامه داد: این کار مصداق ساخت ماکت طبیعت در دل طبیعت است و باید کار کارشناسی اتفاق می افتاد.

وی تصریح کرد: ساخت باغ پرندگان در النگدره به دلیل فضای بسته آن سبب شیوع بیماری می شود.

شکیبا تأکید کرد: ساخت پارک مسافر از واجب ترین مسائلی است که باید در شهر اتفاق بیفتد زیرا مسافران به محیط زیست توجه ای نمی کنند.

تشکیل کارگروه تخصصی محیط زیست در شورای شهر گرگان

مهدیه صبوحی یکی دیگر از فعالان محیط زیست در این جلسه بر ضرورت ایجاد کارگروه تخصصی محیط زیست در شورای شهر تأکید کرد.

در ادامه حمیدرضا آقاملایی، سخنگوی شورای شهر گرگان اظهار کرد: باید گرگان به شهر مقصد گردشگران تبدیل شود.

وی افزود: بافت تاریخی گرگان موقعیت خوبی دارد و می تواند گردشگران زیادی را به خود جلب کند.

آقاملایی گفت: برای استفاده گردشگران جز ناهارخوران باید امکانات و تسهیلات مناسب برای آن ها فراهم کرده و استانداردهای خدمات شهری را افزایش دهیم.

فضای روانی مناسبی برای حضور سرمایه گذار در گرگان وجود ندارد

وی بیان کرد: فضای روانی مناسبی برای حضور سرمایه گذار در گرگان وجود ندارد باید شرایط را برای آن ها فراهم کنیم.

آقاملایی تأکید کرد: علاوه بر حفظ محیط زیست باید در زمینه جذب گردشگر هم فعال باشیم.

محمود شکیبا، فعال محیط زیست در ادامه جلسه گفت: می توان برای النگدره نگهبان تعریف کرد تا به کسانی که به طبیعت صدمه می زنند تذکر دهد.

وی ادامه داد: اگر درخواست همکاری از طرف شهرداری گرگان باشد ما تمام تلاش مان را برای شهرمان انجام خواهیم داد.

شکیبا بیان کرد: می توان باغ وحش مجازی طراحی کرد تا همه از آن بهره ببرند و آلودگی هم ندارد.


انتهای پیام /مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار