سرپرست فرمانداری گرگان گفت: طرح جامع عملیاتی مدیریت بحران شهرستان گرگان تدوین می شود.

طرح جامع عملیاتی مدیریت بحران گرگان تدوین می شود

به گزارش گلستان 24 ؛ ابوالقاسم صفوی، صبح چهارشنبه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تهیه و تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهرستان گرگان با رویکرد بررسی تمامی مخاطرات طبیعی و انسان ساز و با رویکرد ارتقاء ظرفیت تاب آوری و مقاومت شهر و شهروندان تدوین می شود.

صفوی افزود: این طرح در محورهای پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی تهیه و تدوین و برای تصویب به شورای عالی مدیریت بحران کشور ارائه می شود تا به این ترتیب گرگان از نقشه راه و برنامه ای جامع و فراگیر در حوزه رویارویی با مخاطرات و سوانح برخوردار شود.

سرپرست فرمانداری گرگان در ادامه گفت: این طرح می تواند الگویی برای تهیه و تدوین طرح جامع مدیریت بحران سایر شهرها هم قرار گیرد.

وی تأکید کرد: تهیه سند جامع مدیریت بحران نیازمند تخصص های مختلف است و اتفاق نظر متخصصان برای اجرایی و عملیاتی شدن این سند ضروری است.

صفوی تصریح کرد: گر چه سیل، آب گرفتگی، عمده مخاطره گرگان به شمار می آید اما طرح جامع جدید به تمامی مخاطرات می پردازد و اقدامات لازم در برابر حوادث را طراحی و پیش بینی می کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای سیاستگذاری این طرح متشکل از مدیران شهرستان و کارشناسان بر مراحل مختلف تهیه طرح نظارت دارند و دبیرخانه طرح در جمعیت هلال احمر شهرستان گرگان تشکیل می شود.

صفوی در پایان از عموم صاحبنظران دعوت کرد تا دیدگاه ها و پیشنهادات خود را به دبیرخانه این طرح ارائه کنند تا سندی جامع و به روز تهیه شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

آخرین اخبار