سرپرست معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۴ هزار مترمربع از ارضی دولتی در استان گلستان رفع تصرف شد.

بیش از ۴ هزار مترمربع از اراضی دولتی در گلستان رفع تصرف شد‌

به گزارش گلستان 24 ؛ 

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان گلستان، محمود تیموری اظهار داشت: زمین‌های تصرف شده در شهرهای مختلف استان از جمله گنبدکاووس، بندرگز، گمیشان و کردکوی بودند که توسط برخی افراد متخلف و سودجو تصرف شده بود و از طریق عوامل یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان رفع تصرف شد.

وی افزود: در همین راستا حدود 18 هزار و 500 مترمربع نیز از زمین‌های دولتی که اشخاص مختلف در شهرستان‌ها اقدام به تهیه سند و بهره‌برداری کرده بودند از طریق مراجع قانونی و اجرای حکم قطعی خلع ید و از متخلفین مطالبه اجرت‌المثل و در نهایت انتقال سند به نفع دولت شده است.

سرپرست معاونت املاک وحقوقی راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: یک‌هزار و 700 هکتار اراضی دولتی، تحت حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان قرار دارد. که برای توسعه همه‌جانبه شهرهای استان در آینده پیش‌بینی شده و در موقع لزوم به متولیان امر واگذارمی‌شود.

تیموری اظهار داشت: در سال 96 حدود 80 هزار مترمربع از زمین‌های تحت اختیار به سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی برای اجرای سیاست‌های توسعه شهری واگذار شده که این میزان در شش ماهه نخست سال‌جاری به 113 هزارمتر مربع افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/ تسنیم

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار