دبیر مجمع نمایندگان گلستان گفت: حضور وزرا باید برای استان نتیجه داشته باشد و منجر به تصویب طرح‌ها و اختصاص اعتبارات شود.

گلایه دبیر مجمع نمایندگان گلستان از سفر بی‌فایده وزرا به استان

به گزارش گلستان 24 ؛ شهرام کوسه غراوی در جلسه شورای اداری استان گلستان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در 2 سال گذشته وزرای زیادی به استان گلستان آمدند اما حضور صرف کافی نیست. نتیجه این سفرها باید اختصاص اعتبارات به استان باشد تا نمایندگان هم بتوانند مصوبات این سفرها را پیگیری کنند.

وی با گلایه از سفرهای بی‌فایده برخی وزرا به استان گلستان افزود: وزرا قول‌هایی که در سفرهایشان به مردم استان می‌دهند را عملی کنند.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس بیان داشت: فرهنگ، حوزه سخت و پُرچالش است که باید با همدلی در این مسیر حرکت کنیم.

وی به مقوله تمرکززدایی از حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: شهرستان‌ها هم باید میزبان برنامه‌ها و اقدامات فرهنگی و هنری باشند. این کار می‌تواند امید و نشاط را برای جامعه به دنبال داشته باشد.

غراوی افزود: سرمایه‌گذاری برای معرفی مفاخر و مشاهیر استان لازم و ضروری است. استان گلستان علاوه بر مختومقلی فراغی، عارف و شاعر شهیر ترکمن، مفاخر ارزنده‌ بسیاری دارد که فرهنگ و ارشاد باید برای معرفی و نکوداشت آنها برنامه داشته باشد.

دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های فرهنگی نیمه‌تمام در شهرستان‌های مختلف وجود دارد و دولت با تخصیص اعتبار باید شرایط تکمیل آنها را فراهم کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار