استاندار گلستان جذب سرمایه‌گذاری را یکی از راهبردهای توسعه کشور دانست و گفت: با منابع دولتی نمی‌توان عقب‌افتادگی‌های استان را جبران کرد و به توسعه رسید. برای این کار نیازمند جذب سرمایه‌های بخش خصوصی هستیم.

با منابع دولتی نمی‌توان عقب‌افتادگی‌های استان را جبران کرد

به گزارش گلستان 24 ؛ سید مناف هاشمی در جلسه شورای اداری استان گلستان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: بافت جمعیتی این استان متشکل از اقوام و مذاهب مختلف است که در عین کثرت، دارای وحدت مثال‌زدنی هستند.

وی افزود: با وجود همه مشکلات اما شرایط استان در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سرمایه‌گذاری و اشتغال امیدبخش است.

استاندار ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمام زیادی در استان وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از آنها می‌تواند وضعیت استان در حوزه‌های مختلف را ارتقاء دهد.

وی با اشاره به جایگاه چهارم استان گلستان در جذب تسهیلات رونق تولید گفت: با پیگیری‌ها و تلاش مدیران در زمینه جذب تسهیلات رونق تولید توانستیم 20 درصد بیشتر از سهم استان جذب داشته باشیم.

هاشمی کشاورزی را یکی از ظرفیت‌های گلستان برای توسعه برشمرد و افزود: سالانه بیش از 4.5 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود که نقش موثری در امنیت غذایی کشور دارد.

وی جذب سرمایه‌گذاری را یکی از راهبردهای توسعه کشور دانست و گفت: با منابع دولتی نمی‌توان عقب‌افتادگی‌های استان را جبران کرد و به توسعه رسید. برای این کار نیازمند جذب سرمایه‌های بخش خصوصی هستیم.

عبدالرضا چراغعلی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هم اظهارداشت: آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، حاشیه‌نشینی، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و غیره در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته است.

وی با بیان اینکه در یک دهه گذشته، حاشیه‌نشینی در استان گلستان بیش از 400 درصد رشد پیدا کرده است. در حال حاضر 18 درصد جمعیت این استان در حاشیه‌شهرها سکونت دارند، افزود: سال گذشته 6 میلیارد تومان برای مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی به استان اختصاص پیدا کرد.

انتهای پیام/تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار