رئیس پلیس فتا استان گلستان از برداشت غیرمجاز مبلغ ۱۵ میلیون ریال از حساب بانکی شهروند گلستانی خبر داد.

گلستان|عروس کلاهبردار حساب پدرشوهرش را خالی کرد

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ دوم ابراهیم پرسا اظهار داشت: شهروند گرگانی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت بصورت غیرمجاز از حسابش مبالغی برداشت شده که خواهان پیگیری موضوع شده است.

وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی و انجام تحقیقات اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا استان، مشخص گردید مبلغ 15 میلیون ریال از حساب وی در چند مرحله به صورت غیرمجاز برداشت شده که پس از انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی، متهم که عروس خانواده بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی احضار شد.

سرهنگ پرسا اظهار داشت: در این پرونده متهم با در اختیار داشتن کارت بانکی شاکی اقدام به فعال نمودن رمز اینترنتی آن کرده که در چند مرحله خرید اینترنتی انجام داده بود.

این مقام انتظامی گفت: شهروندان از واریز مبالغ زیاد به حساب‌هایی که بیشتر با آن سروکار دارند و یا رمز اینترنتی آن فعال است، خودداری کنند.

سرهنگ پرسا از شهروندان خواست اطلاعات مالی و بانکی شان را با دقت نزد خود نگهدارند و رمز کارت  را به صورت دوره‌ای تغییر داده و ضمن فعال نمودن امکان دریافت پیامک، از تراکنش‌های انجام شده حساب خود مطلع شوند. 

رئیس پلیس فتا استان گلستان  در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir بخش تماس با ما  در میان بگذارند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار