فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات جاده‌ای ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

کاهش ۲۷ درصدی جان‌باختگان تصادفات رانندگی در گلستان

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان، با بیان اینکه کار در حوزه راه و راهور بسیار ارزشمند است، اظهار داشت: یکی از قسمت‌هایی که خادم بودن ناجا را ثابت کرده و به کار پلیس عزت می‌دهد، حوزه راه است.

وی برخورد مناسب با شهروندان و رانندگان را امری ضروری دانست و اظهار داشت: همراهی مردم با پلیس در حوزه راهنمایی و رانندگی باید افزایش یابد و هر چه مشارکت مردم در این حوزه بیشتر باشد به همان میزان شاهد ارتقاء فرهنگ ترافیکی در جامعه خواهیم بود.

سردار جاویدان با اشاره به آثار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ناشی از حوادث رانندگی، تصریح کرد: تصادفات رانندگی در سطح استان همواره مسأله‌ای مهم بوده و کاهش آن ثمره یک کار جمعی است که عملکرد هماهنگ همه سازمان‌ها را می‌طلبد.

فرمانده انتظامی گلستان با بیان اینکه کم کاری دستگاه‌های مرتبط موجب افزایش سوانح و تلفات رانندگی خواهد شد، افزود: عوامل متعددی در جلوگیری از وقوع این‌گونه حوادث نقش دارند که عدم همکاری هر یک بر روی دیگری اثر داشته و سبب اخلال در خدمت‌رسانی مطلوب خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به راهکارهای کاهش تصادفات اشاره کرد و گفت: توسعه سیستم های کنترل هوشمند، آموزش و فرهنگ سازی، رفع معایب نقاط پر حادثه، افزایش ایمنی خودروها و اعمال قانون پلیس از جمله مواردی است که رابطه مستقیمی با کاهش سوانح جاده‌ای دارد.

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تلاش شبانه‌روزی پلیس در راستای ایجاد امنیت در سطح جاده‌ها و معابر شهری استان، اظهار کرد: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد جان‌باختگان ناشی از تصادفات جاده‌ای 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان گلستان با بیان اینکه در همین بازه زمانی تعداد تصادفات منجر به فوت 18 درصد کاهش را نشان می‌دهد، خاطر نشان کرد: رانندگان با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی می‌توانند سهم بسزایی در کاهش تصادفات داشته باشند.

انتهای پیام/ تسنیم

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار