سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس گفت: امسال ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای تکمیل خانه والیبال این شهرستان اختصاص یافته و امید داریم تا پایان خرداد ماه به بهره‌برداری برسد.

خانه والیبال گنبدکاووس با بیش از ۱۸ میلیارد ریال اعتبار تکمیل می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛حجت الله یوسفی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران خبرگزاری‌های استان به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار داشت: در شهرستان گنبدکاووس 10 پروژه نیمه‌تمام ورزشی مانند سالن بانوان، زورخانه، خانه ژیمناسیک، سالن ورزشی حاجی قوشان، سالن ورزشی داشلی برون، خانه بوکس، جاده سلامت، پایگاه قهرمانی است که برای 3 پروژه خانه والیبال، سالن بانوان و سالن ورزشی حاجی‌قوشان اعتباراتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای سالن ورزشی حاجی‌قوشان و سالن بانوان هر یک مبلغ 400 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی در نظر گرفته شده که امید داریم امسال تخصیص یابد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس بیان داشت: در هفته تربیت‌بدنی 30 برنامه مانند مسابقه نقاشی برای کودکان زیر 12 سال با موضوع نماز و ورزش،تور سافاری، مسابقات بومی محلی، دیدار با خانواده ورزشکاران و مدافعان حرم، اهدای خون ورزشکاران و کارمندان ،مسابقات ورزشی در رشته های مختلف، غبارروبی مزار شهدا اجرا خواهد شد.

وی درباره حوزه جوانان یادآور شد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل گنبدکاووس، متاسفانه در بخش سمن‌های حوزه جوانان توجه خاصی نشده و در این شهرستان تنها 2 سمن در این حوزه فعالیت دارند و تلاش داریم تا زمینه لازم برای تشکیل سمن در این حوزه را برای علاقمندان فراهم کنیم.

یوسفی گفت: اتاق فکر و اندیشه حوزه جوانان را با حضور دانشگاهیان و نخبگان برای ارائه راهکارهای مناسب در حل مشکلات جوانان فعال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در گنبدکاووس استخر ورزشی وجود ندارد، اظهار داشت: با پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمر توانستیم مبلغ 50 میلیون تومان را برای طرح مطالعاتی احداث استخر در نظر بگیرم و امید داریم از سال آینده اعتباراتی برای احداث استخر در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در نظر گرفته شود.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس ادامه داد: در حال حاضر در مجموع 44 هئیت ورزشی در شهرستان گنبدکاووس به ثبت رسیده که از این تعداد 35 هیئت فعال و 9 هیئت با رشته‌های خاص مانند پزشکی ورزشی، هاکی و بیماری‌های خاص غیر فعال است.

وی افزود: امسال 12 نفر از ورزشکاران برادر به عنوان عضو به تیم ملی و 3 نفر ورزشکار خانم نیز به اردوهای تیم ملی دعوت شدند و برای نخستین بار 4 نفر به مسابقات پاراآسیایی راه یافتند که 3 نفر آنها از ورزشکاران گنبدی بوده و مقام قهرمانی و نائب قهرمانی را کسب کردند.

یوسفی گفت: 6 هزارو 258 نفر ورزشکار سازمان یافته بیمه شدند که از این تعداد 2 هزار و 161 نفر خانم هستند که با توجه به جمعیت 350 هزار نفری گنبدکاووس این تعداد بسیار اندک است و با تلاش و پیگیری‌های لازم این تعداد را تاپایان سال 15 درصد افزایش خواهیم داد.

وی اضافه کرد: در این شهرستان 10 فضای باز ورزشی به متراژ 95 هزار مترمربع و 20 فضای سرپوشیده ورزشی به متراژ 20 هزار مترمربع وجود دارد و سرانه ورزشی شهرستان 33 صدم درصد است که این آمار بسیار کم است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس درباره وضعیت مدیریتی مجموعه سوارکاری گنبدکاووس بیان داشت: اختلاف نظراتی بین هیئت سوارکاری استان گلستان، هیئت سوارکاری گنبدکاووس و فدراسیون وجود دارد و فدراسیون تلاش دارد تا مانند گذشته مدیریت این مجموعه را عهده‌دار شود که با رایزنی‌های نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه، امام جمعه و مسئولان ورزش و جوانان در تلاش هستیم تا مدیریت این مجموعه به شهرستان واگذار شود که امید داریم قبل از برگزاری کورس بعدی این امر محقق شود.

انتهای پیام/ ع

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار