رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان اینکه ۱۵ نفر در ارتباط با قتل محیط بان گلستانی دستگیر شدند،گفت: اصلاح قوانین و افزایش نیرو و امکانات محیط زیست باید برای جلوگیری از حادثه تلخ پارک ملی گلستان به صورت ویژه دنبال شود.

رئیس کل دادگستری گلستان: ۱۵ نفر در ارتباط با قتل محیط بان گلستانی دستگیر شدند

به گزارش گلستان 24 ؛به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان با اشاره به اقدامات انجام شده با همکاری دادگستری خراسان شمالی، اظهار داشت: با نیابت قضایی، 15 نفر در مراوه تپه، گالیکش و کلاله دستگیر و برای انجام تحقیقات به خراسان شمالی منتقل شدند.

وی افزود: با توجه به این که در این حادثه یکی از هم استانی‌ها به شهادت رسیده است و حفاظت از پارک ملی گلستان هم برعهده محیط زیست استان گلستان است، تلفنی روند پرونده را پیگیری می‌کنیم.

هاشمیان در ادامه با تاکید بر اهمیت برنامه‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از تکرار حادثه تلخ جنگل گلستان، گفت: در دو بخش قوانین و نیرو و امکانات باید به محیط زیست توجه شود.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: با توجه به محدوده ای که باید توسط محیط زیست محافظت شود، نیرو و امکانات فعلی آن پاسخگو نیست و همین امر، کار را برای سودجویان راحت می‌کند.

چهارشنبه هفته گذشته تعدادی از شکارچیان متخلف در منطقه سولگرد استان خراسان شمالی با تعدادی از ماموران محیط بان پارک ملی گلستان درگیر شدند که در پی آن یک محیط‌بان شهید و سه محیط بان دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار