دانش آموزان افتخار آفرین گلستان در مسابقات جهانی لکوکاپ دبی در گرگان تجلیل شدند.

دانش آموزان مدال‌آور گلستانی‌ در مسابقات لکوکاپ جهانی تجلیل شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ در مسابقات لکوکاپ ۲۰۱۸ دبی چهار نوجوانان گلستانی پس از طی یک رقابت جهانی در بین چهار کشور به مقام های اول تا سوم جهان رسیدند.

«بای تکین ایری» رتبه اول، «محمد مهدی احمدی» رتبه دوم، «فرهان بذرافشان» رتبه دوم و «اهورا لطفی» رتبه سوم را در رشته لیگ مزرعه فکر کسب کردند.

لکوکاپ یک چرخه علمی، خلاقیتی و پژوهشی دانش آموزی است که از سطح شهرستانی آغاز و تا مرحله جهانی ادامه دارد.

در این فرایند علمی که دانشگاه شریف تهران آن را برگزار می کند دانش آموزان با پژوهش آشنا می شوند و با بکارگیری خلاقیت آن پرورش می دهند که این فرایند با همکاری پژوهش سراها و کانون های فرهنگی تربیتی و با همکاری مدارس و خانواده ها در گرگان برگزار شد.

در ابتدا ۱۰ دانش آموز از ۲۹ نفر اعزامی به تهران پس از رقابت با سایر دانش آموزان کشور مجوز حضور در لکوکاپ جهانی را به دست آوردند و از این تعداد چهار نفر به مسابقات ۲۰۱۸ دبی اعزام شدند که همگی موفق به کسب مدال شدند.

از سال ۹۵ مجوز لکوکاپ در استان با هدف شناسایی استعدادها در کانون ها و پژوهش سراها گرفته شد.

2939605

آیین تجلیل از این دانش آموزان قهرمان ظهر شنبه با حضور مدیر آموزش و پرورش گرگان و جمعی از مدیران مدارس و خانواده ها در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش گرگان، برگزارشد.

بهجت تربتی نژاد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان گرگان در این مراسم اظهار کرد: اگر قرار است تعلیم و تربیت به اهداف خود برسد باید سه ضلع، مدرسه خانواده و دانش آموز همکاری خوبی با هم داشته باشند.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، گفت: بر طبق این سند، مدارس باید به عنوان کانون تحول محلات باشند.

تربتی نژاد تصریح کرد: در سند ۱۴۰۴ قرار است که ایران در همه زمینه ها اول باشد و این قبیل فعالیت ها و افتخار آفرینی ها به معنای نزدیک شدن به این چشم انداز است.

وی تأکید کرد: اگر قرار است توسعه ای در کشور شکل بگیرد باید از آموزش و پرورش آغاز شود.

تربتی نژاد اذعان کرد: دانش آموزان گرگان با وجود تحریم ها و مشکلات به این مقام ها دست یافتند زیرا سازندگی و بالندگی را در شکست تحریم یافتند و آن را با سختی و مشکلات کسب کردند.

انتهای پیام/ مهر

 

ارسال نظر

آخرین اخبار