کلاله:

با همراه شدن یک شخص استانی، مخالفان شهردار کلاله در سه سطح شهرستانی، استانی و سطح کشوری مثلث برمودای مرگ سیاسی حق شناس را تشکیل دادند.

مثلث مخالفان شهردار کلاله تکمیل شد/ پرونده‌سازی برای استعفای اجباری!

به گزارش گلستان ۲۴؛ همانطور که در گذشته نیز اشاره کردیم و با توجه به رای اعتماد شورای شهر به عبدالحمید حق شناس، برای روی کار نیامدن وی به عنوان شهردار کلاله، تلاش های زیادی از سوی شخص سوم دخیل در انتصابات شهرستان کلاله انجام گرفت.

اما تیر این شخص با هوشمندی حسن صادقلو و امضای حکم حق شناس به سنگ خورد و در ادامه تلاش ها برای متقاعد کردن اعضای شورای شهر(با دادن وعده) برای استیضاح شهردار کلاله شروع شد و خوشبختانه اینبار نیز با هوشیاری اعضای شورای شهر کلاله سیاست های مخالفان این شهردار به شکست منجر شد.

ناگفته نماند که این ترفندهای سیاسی در بدنه وزارت کشور و در شهرستان های کلاله و مراوه تپه جواب داد؛ به این صورت که با تحت فشار قرار دادن نصرت برزگر فرماندار سابق کلاله و تسلیم استعفای محمد ابراهیمی بخشدار اسبق به استانداری، با وجود مخالفت روحانیت اهل سنت برای برکناری برزگر، زمینه را برای برکناری وی فراهم شد.

همچنین با همین حربه سیاسی به اسماعیل تاجی و وعده ابقا در سمت، تاجی بدون توجه به اینکه روی قول های شخص سوم نمی توان حساب کرد، نامه کن سال بخشدار بخش گلیداغ را به استانداری گلستان زد و همانطور که پیش بینی می شد، یک هفته پس از برکناری کن سال، فرماندار مراوه تپه هم برکنار شد و این حاصل اعتماد به ...است.

همانطور که گفتیم با ناامیدی از شورای شهر در جهت استیضاح حق شناس و با تفاسیر یاد شده و الگو گیری برای استعفاهای اجباری، با شکل گیری مثلث مخالفان شهردار در سطح شهرستانی، استانی و کشوری(شخص سوم دخیل در انتصابات کلاله) این مثلث با پرونده سازی صوری برای شهردار کلاله و انتشار شایعات توسط نیروهای خود در سطح شهرستان و استان درصدد است این شهردار را مجبور به استعفا کند تا مهره مناسب انتخاباتی مدنظر آنها بر صندلی شهرداری کلاله تکیه بزند.

آنچه حائز اهمیت است، این می باشد که این هجمه ها به شهردار کلاله برای رسیدن به اهداف سیاسی و انتخاباتی انجام می گیرد(وی با باج ندادن در انتخابات گذشته باعث ناامیدی شخص سوم شد) و جنبه عملکردی وی به عنوان ملاک برای استیضاح و استعفای وی مدنظر نیست و این مثلث درصدد این است که در راستای اهداف یاد شده مرگ سیاسی حق شناس را رقم بزند.

خنثی سازی توطئه های سیاسی، منوط به هوشیاری شهردار، شورای شهر و حمایت روحانیت از این مرد تنهای سیاسی است و در اینجا و در راستای آبادانی شهر و جلوگیری از تجربه استعفای بخشدار مرکزی کلاله و عقبگرد 10 ساله شهرستان در حوزه های بخشداری، روحانیت اهل سنت شهرستان نیز می توانند به این موضوع ورود کنند.

در پایان جای این سوال باقی می ماند که این بازی ها تا کی ادامه خواهد داشت و آیا فرصتی برای آبادانی بی دغدغه فکری، به شهردار کلاله داده می شود؟

انتهای پیام/ کلاله خبر

ارسال نظر

آخرین اخبار