استاندار گلستان گفت: با توجه به اختیارات داده شده به استان‌ها به منظور افزایش قیمت نان تا سقف ۱۰ درصد، پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، درباره قیمت نهایی تصمیم‌گیری شد و این افزایش قیمت از روز شنبه ۱۲ آبان اجرایی خواهد شد.

قیمت نان در استان گلستان ۱۰ درصد افزایش یافت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: تصمیم‌گیری به نحوی بوده که به دنبال افزایش قیمت‌های پیش آمده، هم صنف خبازان دچار خسارت نشوند و هم مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه تحت فشار قرار نگیرند.

وی افزود: بر همین اساس، در حوزه نانوایی‌های یارانه‌ای قیمت نان بربری با افزایش جزئی در وزن چانه از 450 به 475 گرم 550 تومان و نان لواش با وزن چانه 200 گرم 220 تومان تعیین شد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در حوزه نانوایی‌های آزادپز نیز سقف افزایش قیمت از 10 درصد نباید تجاوز کند.

وی یادآور شد: باید تلاش کنیم از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان حمایت کرده و با متخلفین در هر سطحی برخورد شود.

هاشمی همچنین با اشاره به سفر یک‌روزه به کشور قزاقستان و امضاء 10 تفاهم‌نامه در حوزه‌های مختلف تأکید کرد: تعداد زیادی از موارد مورد توافق در این سفر به نفع استان است که باید تلاش کنیم حداکثر ظرف یک ماه عملی شوند.

وی افزود: راه اندازی خط پروازی گرگان – آکتائو که هم باری است و هم مسافری، موضوع فروش مرغ، خرید نهاده های دامی و غیره توافقات خوبی بود که در این سفر انجام شد و باید با عملی کردن آنها پایبندی خود به توافقات بین المللی را نشان دهیم.

وی با اشاره به موضوع راه‌آهن اینچه‌برون – قزاقستان – ترکمنستان خاطرنشان کرد: پیگیری های فراوانی در حوزه انجام شده و از وزرای جدید اقتصاد و راه و شهرسازی نیز موضوع را مطالبه می کنیم تا در اسرع وقت مشکل بدهی شرکت راه آهن به ترکمنستان که نزدیک به 3 میلیون دلار است با اختصاص ارز دولتی یا نیمایی پرداخت شود.

استاندار گلستان همچنین با اشاره به تأمین و توزیع لاستیک برای کامیون داران و نهاده های دامی برای مرغداران استان خاطرنشان کرد: طی ماه های اخیر و نوسانات بازار تلاش کردیم شاهد کمترین مشکل در استان باشیم و از این نظر، همکاری مسئولین و مردم قابل تقدیر است.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار