رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان گفت: با شیرین‌سازی آب دریای خزر می‌توان در مزارع شمال استان گلستان، شهرک‌های گلخانه‌ای راه‌اندازی کرد.

شهرک‌های گلخانه‌ای در گلستان با شیرین‌سازی آب دریای خزر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی محمد چوپانی ظهر امروز در دیدار با مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه نباید ظرفیت آستان قدس را نادیده گرفت اظهار داشت: با شیرین‌سازی آب دریای خزر می‌توان در مزارع شمال استان گلستان، شهرک‌های گلخانه‌ای راه‌اندازی کرد.

وی افزود: می‌توان با شیرین‌سازی آب دریای خزر تامین آب شرب و کشاورزی استان گلستان و استان‌های همجوار که نیاز دارند را تامین کرد، در این امر آمادگی همکاری با آستان قدس وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: شیرین‌سازی آب دریای خزر هزینه کمتری نسبت به خلیج فارس دارد و با تامین آب کشاورزی می‌توان در مزارع شمال استان گلستان، شهرک‌های گلخانه‌ای تاسیس کرد.

وی ادامه داد: با همکاری و اشتغال‌زایی می‌توان بستر جرم را کاهش دهیم و هر زندانی برای دولت یک میلیون و 200 هزار تومان هزینه دارد، در صورتی که می‌توان زندانیان را در حوزه‌های کشاورزی و دیگر رشته‌ها استفاده کرد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان گلستان افزود: امید داریم در این موضوع پیگیری‌های لازم انجام شود و باید زمینه های همکاری بیشتر با آستان قدس رضوی در استان را مهیا کرد.

انتهای پیام/ تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار