مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان:

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان از وجود رانت شدید در بخش گندم این استان خبر داد و تاکید کرد: به هیچ وجه با متخلفان کنار نخواهیم آمد و با جدیت با مفاسد این بخش برخورد می‌شود.

رانت شدید در بخش گندم گلستان/ محکومیت 486 میلیارد ریالی برخی کارخانجات گندم در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ حسین حسن‌پور صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد، اظهار کرد: بالغ بر 15 فقره پرونده در بخش تخلفات گندم در تعزیرات حکومتی استان گلستان تشکیل شد که 11 مورد تخلف در زمینه گندم و کارخانجات آرد بود و این متخلفان محکوم به پرداخت 486 میلیارد و 451 میلیون و 795 هزار ریال جزای نقدی در حق دولت شدند.

وی شاخص‌ترین تخلف در سطح استان را مفسده در بخش گندم عنوان و تصریح کرد: در یک پرونده محکومیت 110 میلیارد و 427 میلیون و 875 هزار ریال جزای نقدی یکی از کارخانجات آرد استان را در حق دولت داشتیم، در پرونده دیگری یکی از متخلفان محکوم به پرداخت 302 میلیارد و 78 میلیون و 150 هزار ریال جزای نقدی در حق دولت شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان همچنین از تشکیل 32 فقره پرونده احتکار در استان خبر داد و افزود: 26 پرونده در این زمینه مختومه شد در این راستا محکومیت 6 پرونده احراز و متخلفان به پرداخت 9 میلیارد و 303 میلیون و 970 هزار و یکصد ریال جزای نقدی در حق دولت شدند.

حسن‌پور با اشاره به اینکه 24 قلم کالای اساسی از سوی دولت اعلام شده که واحدهای صنفی و غیرصنفی در صورت انبار کردن آن مشمول احتکار می‌شوند، ابراز کرد: بخشی از احتکارهای اعلام شده توسط مردم و برخی نهادها جزو اقلام اساسی اعلام شده از سوی دولت نبود و مشمول احتکار قرار نگرفت.

وی با اشاره به احتکار برخی اقلام مانند برنج، کاغذ، لاستیک، روغن نباتی مایع و جامد در شهرهای مختلف استان گفت: ستاد احتکار در استان گلستان به منظور حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در استان شکل گرفته است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان در گزارشی مختصر به ارائه عملکرد هفت ماهه این اداره کل در سطح استان پرداخت و تصریح کرد: در مدت هفت ماهه ابتدای امسال 5 هزار و سه فقره پرونده وارد تعزیرات حکومتی استان شد که از این تعداد 4 هزار و 800 پرونده مختومه و مورد رسیدگی قرار گرفت.

حسن‌پور ادامه داد: متخلفان در مدت هفت ماهه امسال به پرداخت یک تریلیون و 566 میلیارد و 83 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت شدند.

وی با اشاره به پرتکرارترین تخلفات گفت: عدم پرداخت درج قیمت بالغ بر 955 فقره پرونده در استان تشکیل شد، گرانفروشی 685 فقره، عدم ارائه فاکتور خرید 242 مورد، تقلب در کسب 275 مورد، عدم رعایت مقررات نظام صنفی 185 مورد، کم‌فروشی 132 مورد، عدم صدور فاکتور 182 مورد، احتکار 32 مورد، عرضه خارج از شبکه 93 مورد از دیگر تخلفات پرتکرار بودند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان افزود: عدم رعایت بهداشت 851 مورد، عرضه کالای غیربهداشتی 306 مورد، قاچاق کالا و ارز 420 مورد جزو تخلفات پرتکرار در استان گلستان بوده است.

حسن‌پور بیشترین تخلفات را با رقمی بالغ بر 154 میلیارد تومان در بخش کالا و خدمات عنوان کرد و گفت: به طور میانگین طی مدت 20 روز به پرونده‌ها رسیدگی شد و اجرای احکام نیز طی مدت 16 روز انجام گرفت.

انتهای پیام/ فارس

 

ارسال نظر

آخرین اخبار