رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان از ۳۴۰ میلیارد ریال به بیش از ۴۹۴ میلیارد ریال رسیده است.

سرمایه صندوق توسعه کشاورزی گلستان به ۴۹۴ میلیارد ریال افزایش یافت

به گزارش گلستان ۲۴؛ مختار مهاجر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان از 340 میلیارد ریال به بیش از 494 میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: تعداد سهام‌داران صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گلستان به 270 تشکل رسیده است و پیش‌بینی می‌شود در سال آینده میزان سرمایه صندوق افزایش بیشتری پیدا کند.

مهاجر اظهار داشت: اعضا و سهامداران صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گلستان را، تعاونی تولید، تعاونی روستایی، تخصصی زراعت و باغبانی، دام و طیور و زنبور عسل، شیلات، منابع طبیعی، عشایری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، مکانیزاسیون، خدمات مشاوره‌ای و دولت تشکیل می‌دهند.

وی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گلستان را به عنوان بازوی حمایتی از بخش کشاورزی و تولیدات آن دانست و افزود: از فعالیت‌ها و اهداف مهم صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گلستان  کمک به بخش کشاورزی در زمینه‌های تعاونی تولید، تعاونی روستایی، تخصصی زراعت و باغبانی، دام و طیور و زنبور عسل، شیلات، منابع طبیعی، عشایری، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، مکانیزاسیون، خدمات مشاوره‌ای و غیره با تسهیلات ارزان قیمت است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان همچنین با اشاره به افزایش کشت زعفران در استان اظهار کرد: 340 هکتار اراضی استان به کشت زعفران اختصاص پیدا کرده که پیش‌بینی می‌شود یکهزار و 500 کیلوگرم محصول تولید شود.

وی با اشاره به بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان زعفران‌کار بیان داشت: 720 خانواده زعفران‌کار در استان داریم که با تولید امسال 15 تا 20 میلیارد تومان درآمد خواهند داشت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با بیان اینکه آزادشهر یکی از مناطق مستعد برای کشت این محصول است، گفت: 220 هکتار از اراضی روستاهای وامنان، کاشی‌دار، سیب‌چال و نراب به کشت زعفران اختصاص یافته که نسبت به سال قبل 15 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار