مدیرکل بنیاد مسکن استان:

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با اشاره به وجود ۱۲۸ هزار واحدمسکونی غیرمقاوم در روستاهای استان گفت: امسال ۵ هزار واحد مسکونی روستایی در استان نوسازی می‌شود.

۵ هزار واحدمسکونی تا پایان سال در روستاهای گلستان نوسازی می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدتقی زمانی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی برای نیازمندان و محرومان استان از محل حساب 100 اظهارداشت: در استان 265 واحد مسکونی به صورت کاملاً رایگان از محل حساب 100 امام خمینی (ره) برای افراد محروم و نیازمند ساخته شده است.

وی افزود: سال گذشته ساخت 67 واحد مسکونی از محل حساب 100 در استان آغاز شد که نیمی از آنها تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان پرداخت وام ودیعه مسکن را از دیگر اقدامات این نهاد برشمرد و گفت: در استان 3 هزار و 500 خانوار شهری از وام ودیعه مسکن برخوردار شده‌اند.

وی به بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی در استان اشاره کرد و بیان داشت: این طرح از سال 84  آغاز شده و براساس برنامه هرساله 200 هزار واحدمسکونی در روستاهای کشور نوسازی و مقاوم‌سازی می‌شود. سهم استان گلستان در سال‌های اخیر نوسازی سالانه 6 تا 7 هزار واحد مسکونی بود که این تعداد به حدود 5 هزار واحد مسکونی کاهش یافته است.

زمانی‌نژاد با اشاره به وجود بیش از 128 هزار واحد مسکونی غیرمقاوم در روستاهای استان خاطرنشان کرد: براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن حدود 229 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان وجود دارد که 128 هزار از مصالح کم‌دوام یا غیرمقاوم ساخته شده است.

وی با بیان اینکه برنامه امسال نوسازی 5 هزار واحدمسکونی روستایی در استان است، گفت: از ابتدای امسال انعقاد قرارداد برای پرداخت تسهیلات و نوسازی یکهزار واحدمسکونی با بانک‌های استان انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات نوسازی مسکن روستایی اعلام کرد: مبلغ تسهیلات به 25 میلیون تومان افزایش یافته که با کارمزد 5 درصد و دوره بازپرداخت 15 ساله به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: افزون براین 8 میلیون تومان وام متمم با کارمزد 4 درصد از طریق بانک مهر به واحدهایی که مالکان با تسهیلات اصلی موفق به تکمیل آن نشدند، پرداخت خواهد شد. برای اقشار ضعیف و محروم نیز بنیاد مسکن کمک‌های بلاعوض درنظر گرفته است. در سال‌های 95 و 96 بیش از 2 میلیارد تومان به صورت بلاعوض برای تکمیل یا تعمیرات واحدهای مسکونی روستایی به اقشار نیازمند و محروم استان پرداخت شده است.

زمانی‌نژاد گفت: تاکنون 70 هزار واحدمسکونی در قالب طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند که 56 هزار واحد مسکونی تکمیل و پایان کار دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار