رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از استان گلستان برای جابه‌جایی زائران مشهد مقدس درنظر گرفته شده است.

۲۰۰ دستگاه اتوبوس از گلستان زائران حرم رضوی را جابه جا می‌کند

به گزارش گلستان ۲۴؛ قربانعلی روحی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تامین ناوگان حمل و نقل مشتاقان علی ابن موسی الرضا(ع) به مشهد مقدس در ایام پایانی ماه صفر همانند سنوات گذشته دنبال می‌شود، اظهارداشت: 200 دستگاه اتوبوس از روز گذشته در حال انتقال و جابجایی زائران حرم امام هشتم شیعیان به مشهد مقدس هستند.

وی افزود: در صورت مواجه شدن با انبوه زائران، برنامه ریزی شده که ناوگان های کمکی و فوق العاده نیز در این ایام به مشهد مقدس اعزام شوند.

به گفته وی، بسترسازی برای پیش‌فروش بلیت زائران توسط شرکت‌های حمل و نقل مسافربری، تاکید بر رعایت مسائل ایمنی، فنی، دربستی و نرخ جابجایی و برخورد مناسب با زائران از اقدامات ضروری دیگری بوده که اداره کل با همکاری تشکل‌ها و شرکت‌های حمل و نقل مسافربری تدارک دیده است.

رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: هم‌زمان با ایام رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و امام علی‌ بن موسی‌الرضا (ع) در روزهای 28 و 29 ماه صفر، زائران و هیئت‌های مذهبی برای شرکت در مراسم سوگواری به مشهد مقدس عزیمت می‌کنند که برای سفرهای بازگشت این زائران هماهنگی‌های لازم با اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری برای تأمین ناوگان اتوبوسی، انجام شده است.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار