رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، از ابتدای سال تاکنون ۲۱ شرکت و واحد تولیدی در گلستان به چرخه تولید بازگشتند.

بازگشت ۲۱ شرکت تولیدی گلستان به چرخه تولید

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان هادی هاشمیان که ریاست ستاد اقتصاد مقاومتی استان را هم بر عهده دارد، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ شرکت و واحد تولیدی که تعطیل یا در آستانه تعطیلی بودند با کمک دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان، دوباره به چرخه تولید بازگشتند.

هاشمیان افزود: مشکلات صاحبان این واحد های تولیدی در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی و پس از دسته بندی برای حل آن در چارچوب قانون با دستگاه های اجرایی مربوط و بانک ها رایزنی شد.

به گفته وی، در یک مورد از پرونده های ورودی به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، در رایزنی با یکی از بانک ها، تسهیلات سرمایه در گردش کارخانه تولید خوراک دام و طیور در شهرک صنعتی علی آّباد کتول تامین و پس از دو سال نیمه تعطیلی، تولید در این واحد از سر گرفته شد و از بیکار شدن ۴۵ کارگر آن جلوگیری شد.

هاشمیان گفت: ممنوعیت توقیف واحدهای تولیدی، راه اندازی شعب ویژه رسیدگی به پرونده های واحدهای تولیدی در دادسراها، دادگاه های بدوی و محاکم تجدید نظر و برگزاری دوره های آشنایی قضات با محیط کسب و کار از جمله اقدامات دستگاه قضایی استان برای رفع مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی استان است.

وی ادامه داد: به منظور تأمین سرمایه مورد نیاز برای واحدهای تولیدی هم، وصول معوقات بانکی به صورت ویژه در دستور کار دادگستری استان قرار گرفته است.

این مقام ارشد قضایی استان گلستان خاطرنشان کرد: همه تلاش ما بر جلوگیری از فعالیت کسانی است که به اسم سرمایه گذاری و تولید، تسهیلات دریافت و در جای دیگر هزینه می کنند و  به چرخه تولید و اشتغال استان آسیب می زنند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار