مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: از زمان آغاز برداشت دانه روغنی سویا در 20 روز اخیر تاکنون بیش از هشت هزار تن محصول از کشاورزان سویا کار خریداری استان خریداری شده است.

 هشت هزار تن سویا از کشاورزان گلستان خریداری شد

به گزارش گلستان 24 ؛ حمیدرضا علی محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: امسال خرید تضمینی سویا از کشاورزان طبق مصوبه سال زراعی قبل شورای اقتصاد با افت دو درصد و رطوبت 12 درصد به قیمت 24 هزار و 697 ریال انجام می شود.

 

وی گفت: شرکت غله برای خرید تضمینی دانه روغنی سویا 20 مرکز را در شهرستان های تابعه استان فعال کرده که تا یکم دی ماه کار خرید را انجام می دهند.

علی محمدی افزود: محصول تحویلی سویاکاران استان به شرکت، پس از صدور مجوز توسط سازمان مرکزی به کارخانه ها به منظور فرآوری حمل می شود.

طبق گزارش اداره پنیه و دانه های روغنی جهادکشاورزی گلستان به ایرنا، امسال برآورد شده که 46 هزار تن محصول از سطح 24 هزار و 158 هکتار اراضی زیر کشت سویا برداشت شود.

سویا بیشترین میزان پروتئین را در بین دانه های روغنی دارد و بعد از روغن گیری، کنجاله آن بهترین غذا برای طیور است.

 

کشت سویا در استان گلستان به دو صورت بهاره و نیز بعد از برداشت گندم (خردادماه) انجام می شود.

سال قبل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان با خرید 50 هزار تن دانه روغنی سویا از کشاورزان استان، رتبه نخست کشوری این بخش را کسب کرد.

استان گلستان با داشتن 650 هزار هکتار زمین مستعد زیر کشت از قطب های تولید غلات و دانه های روغنی از جمله سویا به شمار می رود.

 

انتهای پیام /

ارسال نظر

آخرین اخبار