در اکثر شهرهای بزرگ، افزایش حجم ترافیک تبدیل به یک معضل مهم برای مردم جامعه شده است مانند شهرستان گرگان که موارد متعددی در پیدایش آن سهیم هستند.

ترافیک در کوی تختی گرگان معضلی مهم برای خانواده‌ها

به گزارش گلستان ۲۴؛ یکی از محلات گرگان به نام  کوی ویلا برای مدت طولانی است که چنین مشکلی دارد و ما هم بر اساس گزارش های ارسالی مردم سری به این محل زدیم تا از نزدیک موضوع را بررسی کنیم.

آقای ابراهیمی یکی از رانندگان حاضر در محل مورد نظر  در گفتگو با خبرنگاران گفت: در روبروی مدارس  ماشین ها پارک دوبل انجام می دهند که  سبب ترافیک شده  و حدود 45 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد که روان شود و اوج ترافیک در ساعات تعطیلی مدارس  رخ میدهد.

 

تجمع مدارس و ادارات عوامل اصلی ترافیک

همچنین رضوانی  یکی از والدین فرزندان هم گفت: نبود پارکینگ، جای مخصوص پارک سرویس مدارس،  محدود نبودن پارک در دو طرف خیابان و تمرکز مدارس و ادارات بر این مشکل بیشتر دامن زده است که حتی در شرایط خاص و اضطراری هم نمی توان از این خیابان عبور کرد و یا آمبولانس وارد شود.

آبشناس معاون عمرانی فرمانداری شهرستان گرگان نظر  در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛ گفت: ترافیک سنگین کوی تختی یکی از مشکلاتی است  که مردم و شهروندان برای مدت طولانی با این موضوع در گیر هستند و دلایل آن تمرکز سازمانهای اداری و وجود مدارس دولتی و غیر دولتی در این محدوده است .

آبشناس ادامه داد:  یکی از راهکارها برای تمرکززایی انتقال بخش های دولتی و آموزش و پرورش به سایت اداری است.

وی ادامه داد : شهر گرگان به دلیل شهر برخوردار،  آموزش و پرورش و همچنین سازمان نوسازی گلستان سهم کمتری از بودجه ملی برای بازسازی مدارس دارند و باید سازمان برنامه و بودجه استان تلاش بیشتری در این حوزه داشته باشد تا سهم درآمدی بالاتری را دریافت و با تقسیم سرانه آموزشی در نقاط مختلف شهر چه در حوزه دولتی و غیر این  مشکل برطرف شود.

 

راهکارهایی برای کاهش بار ترفیک

آبشناس گفت: در شورای ترافیک شهر مصوب شد تا با حضور سازمانهای اداری  و آموزش و پرورش کمیته ای تشکیل شود تا بتوان برنامه های بلند مدت را برای این تمرکز زدایی انجام  شود.

 تربتی نژاد رییس آموزش و پرورش گرگان هم در خصوص این ترافیک به خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛ گفت: با توجه به بررسی های انجام شده در این شهرستان زمین هایی به مساحت 2 هزار مترمربع برای ساخت و ساز مدارس وجود ندارد و همین امر باعث شده است تا ما همچنان از فضای آموزشی قبلی برای ساخت مدارس جدید استفاده کنیم.

تربتی نژاد ادامه داد: اگر چنین شرایطی در اطراف و حاشیه شهر وجود داشته باشد و در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد و اعتبار لازم تامین شود ما هم  از این طرح ها استقبال خواهیم کرد و یقینا در کاهش ترافیک تاثیر گذار خواهد بود.

بسطامی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی گرگان در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛ گفت: ترافیک سنگین در این کوی وجود دارد که میتوان به کمک نصب تابلوی پارک ممنوع و ایجاد پارکینگ در منطقه ترافیک را کاهش داد.

وی ادامه داد: همچنین شاغلین نهادهای دولتی با پارک در پارکینگ نهاد مربوطه  میتوانند نقش موثری در کاهش حجم ترافیک ایفا کنند. 

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار