مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان:

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۲ هزار و ۸۸۹ طرح اقتصادی در استان ۲۰۱ میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی دریافت کردند.

۲۰۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان پرداخت شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ موسی بی‌باک ظهر امروز در کارگروه اشتغال این شهرستان اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون 5 هزار و 902 طرح با اعتبار 490 میلیارد تومان به بانک معرفی شده که از این تعداد 2 هزار و 889 طرح اقتصادی بیش از 201 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه گلستان جزو 5 استان نخست کشور در جذب اعتبارات اشتغال روستایی است، افزود: میانگین پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در کشور 75 درصد بوده که این میزان در استان گلستان با پرداخت 201 میلیارد تومان به 123 درصد رسیده است.

بی‌باک ادامه داد: امسال در شهرستان گنبدکاووس 118 طرح در حوزه مشاغل خانگی برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که از این تعداد 53 درصد در حوزه قالیبافی، 44 درصد حوزه خیاطی و 3 درصد سایر رشته‌ها بوده است. این در حالی است که  در حوزه مشاغل خانگی 340 رشته پیش‌بینی شده و بیشتر رشته‌هایی که در این شهرستان متقاضی دارد، به دلیل اشباع بازار فاقد درآمدزایی است.

رضا شهمرادی، رئیس اداره طرح و برنامه‌ریزی صنعت معدن و تجارت استان هم در این جلسه گفت: امسال 53 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی گنبدکاووس پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش دارد.

وی افزود: در سامانه کارا 114 پرونده از گنبدکاووس تشکیل شده که از این تعداد 65 پرونده به بانک معرفی و 18 پرونده 2 میلیارد و 610 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

شهمرادی بیان داشت: در حال حاضر 89 واحد صنعتی در گنبدکاووس فعال است و یکهزار و 400 نفر در این واحدها مشغول به کار هستند. در حوزه مشاغل خانگی از 380 پرونده، تعداد 221 پرونده به بانک معرفی شدند و 160 پرونده در دست بررسی است.

به گفته این مسئول، تعهد اشتغال صنعت، معدن و تجارت استان تا پایان امسال 8 هزار و 335 نفر است که سهم شهرستان گنبدکاووس ایجاد 900 فرصت شغلی خواهد بود.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار