معاون آبزی پروری شیلات گلستان خبر داد:

معاون آبزی پروری شیلات استان گلستان از رشد ۶۵ درصدی تولید میگو در استان خبر داد.

رشد ۶۵ درصدی تولید میگو در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمود سقلی اظهار کرذ: برداشت میگو از ۵۰ مزرعه پرورش این محصول در گمیشان با افزایش تولید ۶۵ درصدی نسبت به سال گذشته و به میزان دو هزار و ۵۹۰ تن میگو پایان یافت.

وی افزود: ذخیره سازی ۱۹۹ میلیون قطعه بچه میگو در سال جاری از ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز و دهه اول مرداد ماه به پایان رسید که در این زمان ۸۳۰ هکتار از مزارع زیر کشت این محصول رفت.

سقلی با اشاره به زمان برداشت میگو استان خاطر نشان کرد: اواخر مرداد ماه آغاز برداشت سرک (برداشت لایه ای) میگو در استان بوده است که به منظور کاهش تراکم و افزایش رشد، ۱۰۵ تن صید سرک از مزارع انجام شد.

وی با بیان این که استان گلستان در رتبه سوم تولید میگو کشور قرار دارد، تصریح کرد: امسال میانگین بازماندگی ۷۹ درصد، ضریب تبدیل غذایی ۱.۲ و تولید در واحد سطح ۳.۲ تن در هکتار بوده است که در زمینه سطح هم حدود ۶۲ درصد رشد را نسبت به سال گذشته شاهد بوده ایم.

سقلی گفت: مجتمع پرورش میگو گمیشان با نظارت های فنی و مهندسی و رعایت مسائل بهداشتی که از سوی ادارات کل شیلات و دامپزشکی استان صورت می گیرد به عنوان پاک ترین مجتمع پرورش میگو کشور مطرح است.

معاون آبزی پروری شیلات استان در پایان یادآور شد: سال جاری توانستیم با ارسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ قطعه پیش مولد به استان های هرمزگان، خوزستان و سیستان و بلوچستان (چابهار) در تولید میگو کشور نقش بسزایی داشته باشیم که این امر سبب شده است مجتمع پرورش میگو گمیشان در چند سال اخیر به عنوان ذخیره گاه مولدین میگو در کشور مطرح شود.

انتهای پیام/ مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار