رئیس پلیس راهور گلستان خبر داد:

رئیس پلیس راهور گلستان از عدم تمدید مجوز ترافیکی برای مدارس و مراکز آموزشی در خیابان‌های گرگانپارس و کوی ویلای گرگان خبر داد و گفت: تمرکز این مراکز در این دو خیابان باید از بین برود.

عدم تمدید مجوز ترافیکی مراکز آموزشی در خیابان گرگانپارس و کوی ویلای گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ ایوب شرافتی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: معابر شهرهای استان دیگر گنجایش این میزان وسایل نقلیه را ندارد و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در شرایط حال حاضر بهترین راهکار حل مشکلات ترافیکی است.

وی ادامه داد: متاسفانه 80 درصد خودروهای در حال تردد در شهرهای استان در زمان اوج ترافیک تک سرنشین هستند در حالی که این افراد می‌توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور گلستان با انتقاد از عدم استفاده شهروندان و رانندگان از پارکینگ طبقاتی واقع در عدالت 17 خیابان ولیعصر(عج) گرگان خاطرنشان کرد: متاسفانه عدم استفاده از این پارکینگ باعث می‌شود رانندگان خودروهای خود را در کوچه‌های اطراف پارک کرده و مشکلات ترافیکی را ایجاد کنند.

شرافتی بیان کرد: با وجود آنکه چندین بار با شهرداری گرگان برای نصب تابلوهای توقف ممنوع در کوچه‌های اطراف این پارکینگ مگاتبه کردیم اما هنوز در این راستا اقدامی صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص مصوبات شورای ترافیک استان و شهرستان‌ها گفت: متاسفانه بسیاری از نظرات و نگاه‌های کارشناسانه پلیس راهور در شورای ترافیک استان تائید و اجرایی نمی‌شود.

رئیس پلیس راهور گلستان تصریح کرد: برای احداث هیچکدام از سازه‌های بلندمرتبه‌ای که در شهر گرگان ساخته می‌شود نظر پلیس راهور خواسته نمی‌شود که این امر مشکلات ترافیکی شدیدی را در گرگان ایجاد کرده است.

شرافتی درباره ساخت یک مجتمع بلندمرتبه در خیابان پنجم آذر گرگان گفت: متاسفانه درباره این ساختمان که کاربری عمومی دارد هم از ما استعلام نشد و نظر کارشناسی خواسته نشد.

وی افزود: به طور قطع چنین مجتمع‌هایی در صورت عدم تامین پارکینگ برای ساکنان و مراجعه کنندگان بار ترافیکی شدیدی را به خیابان‌های اطراف وارد می‌کند.

رئیس پلیس راهور گلستان در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس درباره مجوز مدارس در نقاط پرتردد و تجمع مدارس در دو نقطه شهر گرگان، تصریح کرد: متاسفانه راه‌اندازی مدارس بدون نظر تخصصی ترافیکی پلیس راهور و حتی بدون نظر شورای ترافیک انجام می‌شود که این یک اشکال بزرگ است.

شرافتی با تاکید بر اینکه تجمیع مدارس در برخی خیابان‌های گرگان باید از بین برود گفت: متاسفانه تجمیع مدارس در برخی از خیابان‌های گرگان باعث ایجاد ترافیکی شده که کل خیابان‌های شهر را به خود درگیر کرده است.

وی افزود: ما نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نبوده و نیستیم و بارها مکاتبات لازم را برای این موضوع انجام داده‌ایم اما خواست ما اجرایی نشده است.

رئیس پلیس‌راهور گلستان بیان کرد: براساس آخرین تصمیم اخذ شده مجوز و نظر ترافیکی پلیس راهور در خصوص مدارس غیرانتفاعی و آموزشگاه‌های آزاد در خیابان گرگانپارس و کوی ویلای گرگان تمدید نخواهد شد و در این دو نقطه هیچ مجوز جدیدی هم صادر نمی‌شود.

شرافتی درباره تغییر ساعات تعطیلی مدارس و ادارات در گرگان، تاکید کرد: این پیشنهاد نیز در جلسات و شورای ترافیک مطرح شده و یکی از خواسته‌های مهم ما است اما تا امروز اجرایی نشده است.

انتهای پیام/ فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار