فرماندار گالیکش:

فرماندار گالیکش گفت: ورزش همگانی مایه نشاط و کاهش بسیاری از آسیب‌ها از قبیل مصرف دخانیات می‌شود و در این خصوص، جاده سلامت نقش خوبی به‌عنوان زیرساخت در این زمینه خواهد داشت.

کاهش سن مصرف دخانیات نگران کننده است / ورزش همگانی مایه نشاط و کاهش آسیب در جامعه

به گزارش گلستان ۲۴؛ ظهر روز گذشته حسین مایلی در جلسه کارگروه سلامت و مواد غذایی گالیکش با محوریت دخانیات در سالن جلسات مرکز بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: گالیکش با توجه به‌قرار گرفتن در جوار مناطق مرزی و ورودی و خروجی استان، در معرض آسیب‌های جدی قرار دارد که در این زمینه باید زیرساخت‌ها را درست تعریف کنیم.

وی از پایین آمدن رنج سنی دانش‌آموزانی که مصرف دخانیات دارند به ۱۴ سال ابراز نگرانی کرد و گفت: آینده خوش‌بین و سند چشم‌انداز خوبی در این زمینه نداریم کما اینکه در سند ششم توسعه اقتصادی ما باید یک کشور شاداب، بالنده و رشد یافته باشیم.

مایلی افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف ما قشر جوانان و نوجوانان هستند، مشارکت آموزش‌وپرورش نقش پررنگ و حیاتی را می‌تواند در این مورد بازی کنند. فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای با جذابیت بیشتر جوانان را به سمت خود کشانده که این نوعی آسیب در جامعه به شمار می‌آید.

فرماندار گالیکش بیان کرد: شهرداری‌ها با نصب بنر، بیلبورد و تیزرهای تبلیغاتی در سطح شهر باعث ایجاد فرهنگ‌سازی خواهد شد.

وی تنوع مواد مخدر و توسعه روزافزون مواد مخدر صنعتی را نگران‌کننده اعلام و تأکید کرد: نیروی انتظامی باید با جدیت بیشتری پای‌کار باشد.

مایلی با اشاره به محدودیت اعتبارات بودجه پزشکی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت ادارات در حوزه‌های سلامت، آموزش و ورزش می‌توانند در تقویت این حوزه نقش‌آفرینی داشته باشند.

وی یادآور شد: در سال ۹۷ دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای در بحث اجتماعی و بهداشتی داشته است و یکی از رویکردهای دولت طرح بهداشت و سلامت همگانی است.

فرماندار گالیکش در خصوص امنیت غذایی، غذاهای آماده و فست فودها تهدیدی برای جامعه آماری برشمرد و تصریح کرد: امروزه مصرف بیش‌ازحد این نوع غذاها باعث افزایش آمار نگران‌کننده جمعیت فوتی شده است.

انتهای پیام/ دانا

ارسال نظر

آخرین اخبار