معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان گلستان گفت: برداشت میگو از ۵۰ مزرعه پرورش این محصول در شهرستان گمیشان با افزایش تولید ۶۵ درصدی نسبت به سال گذشته و به میزان ۲ هزار و ۵۹۰ تن میگو پایان یافت.

تولید میگو در استان گلستان ۶۵ درصد افزایش یافت

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمود سقلی عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به پایان فصل برداشت میگو در استان اظهارداشت: ذخیره‌سازی ۱۹۹ میلیون قطعه بچه میگو در سال جاری از ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز و دهه اول مرداد ماه به پایان رسید که در این زمان ۸۳۰ هکتار از مزارع زیر کشت این محصول رفت.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان گلستان با اشاره به زمان برداشت میگو استان خاطر نشان کرد: اواخر مرداد ماه آغاز برداشت سرک میگو در استان بوده که به منظور کاهش تراکم و افزایش رشد، ۱۰۵ تن صید سرک از مزارع انجام شد.

وی با بیان اینکه استان گلستان در رتبه سوم تولید میگو کشور قرار دارد، تصریح کرد: امسال میانگین بازماندگی ۷۹ درصد، ضریب تبدیل غذایی ۱.۲ و تولید در واحد سطح ۳.۲ تن در هکتار بوده است که در زمینه سطح نیز حدود ۶۲ درصد رشد را نسبت به سال گذشته شاهد بوده‌ایم.

سقلی گفت: مجتمع پرورش میگو گمیشان با نظارت های فنی و مهندسی و رعایت مسائل بهداشتی که از سوی ادارات کل شیلات و دامپزشکی استان صورت می‌گیرد به عنوان پاک‌ترین مجتمع پرورش میگو کشور مطرح است.

معاون آبزی پروری شیلات استان یادآور شد: امسال توانستیم با ارسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ قطعه پیش مولد به استان‌های هرمزگان، خوزستان و سیستان و بلوچستان (چابهار) در تولید میگو کشور نقش بسزایی داشته باشیم که این امر سبب شده مجتمع پرورش میگو گمیشان در چند سال اخیر به عنوان ذخیره‌گاه مولدین میگو در کشور مطرح شود.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۱۶۹۰ تن میگو در استان تولید شده است که این میزان در سال جاری به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن با میانگین وزنی ۱۷ گرم رسیده است و بخش اعظمی از این محصول به خارج از کشور صادر می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار