معاون سپاه نینوا:

معاون هماهنگ کننده سپاه نینوای استان گلستان با اشاره به تلاش بسیج برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: در هفته بسیج نیز ۴۰ گروه جهادی در استان گلستان به مناطق محروم اعزام می‎شوند.

اعزام ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم استان

به گزارش گلستان ۲۴؛ سید مهدی حسینی ظهر امروز در مراسم همایش حامیان ولایت گروهان‌های نمونه بسیج کارمندان استان گلستان اظهارداشت: پایه‎گذاری بسیج بر مبنای دین، اعتقادات و ارزش‎های اسلامی و انسانی است و بسیج در حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی در عرصه‎های مختلف ایفای نقش کرده است.

وی افزود: بسیج در عرصه امنیتی از دهه ۶۰ تاکنون اقدامات مختلف و خوبی داشته و در عرصه‎های امدادی، بهداشتی و درمانی نیز خدمت کرده است. قرار بود بسیجیان گلستان در زلزله کرمانشاه در دو ماه اسکان موقت را برای گروه هدف ایجاد کنند اما در کمتر از ۴۵ روز با روحیه جهادی و انقلابی مأموریت محوله انجام شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه نینوا گلستان اضافه کرد: بسیج کارمندان با راه‎اندازی میز خدمت در مساجد و محلات به حل مشکلات مردم کمک می‎کند، بسیج کارگری در اوج صداقت شیفت ایثار را دارد و بسیج صنعت کلینیک صنعت را برای مشکل‎گشایی از واحدهای صنعتی و ارائه راهکار به آنها راه‎اندازی کرده و بسیج کشاورزی طرح «همگام با کشاورز» را برای کمک به کشاورزی در دستور کار قرار داده است.

حسینی متذکر شد: بسیج سازندگی گروه‎های خدمت‎‎رسان را به مناطق آسیب‎دیده و محروم فرستاده و در هفته بسیج نیز ۴۰ گروه جهادی به مناطق محروم اعزام می‎شوند.

وی با اشاره به تلاش بسیج برای تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد: کمک به واحدهای تولیدی خرد و خانگی یکی از اهداف بسیج سازندگی است.

حسینی تصریح کرد: ستاد هفته بسیج استان گلستان برنامه‎های مختلفی در ۸ سرفصل و ۱۰۴ عنوان و بیش از ۸۵۰ برنامه تدوین کرده که بخش‎های مختلف اعم از سازندگی، علمی، اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی و غیره را شامل می‎شود.

وی افتتاح و کلنگ‎زنی پروژه‎های محرومیت‎زدایی، طرح ۴۰ پزشک و ۴۰ مسجد، افتتتاح پروژه هدایت آب‎های سطحی در شرق استان، اجتماع نیروهای مسلح، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج در آق‎قلا و برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی را از جمله برنامه‎های هفته بسیج در گلستان اعلام کرد.

استاندار: با روحیه و تفکر بسیجی باید برای رفع مشکلات گلستان گام برداریم

سیدمناف هاشمی استاندار گلستان هم در این مراسم اظهار کرد: امیدواریم روحیه و تفکر بسیج را در بخش‎های مختلف شاهد باشیم، بسیج در ۴۰ سال گذشته در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشت.

وی تصریح کرد: صدور پیام انقلاب اسلامی کار آسانی نیست و هزینه‌هایی برای دولتمردان جمهوری اسلامی، بانیان انقلاب و کشورهای مسلمان منطقه به همراه دارد ولی امروز پیام انقلاب اسلامی در عرصه جهانی در حال‌ توسعه است.

استاندار گلستان بابیان اینکه از تفکر بسیجی کم‌بهره بردیم، گفت: انزوایی که امروز آمریکایی جهانخوار روبه‌رو شده به‎دلیل تفکر و روحیه بسیجی است و این بسیج بوده که انزوایی تاریخی برای آل‎سعود، آمریکا به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری توسعه کشور را در سایه وحدت می‌داند، افزود: پایگاه‌های اصلی بسیج مساجد است و نباید از این مهم غفلت کرد.

هاشمی تأکید کرد: همه ما مسئولان باید با روحیه و تفکر بسیجی برای رفع مشکلات استان گلستان گام برداریم.

انتهای پیام/ تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار