باز هم در یکی از بریدگی‌های غیراستاندارد و ناایمن در محور گرگان به کردکوی سانحه رانندگی شدیدی رخ داد که منجر به مجروح شدن سرنشینان دو خودرو شد.

جاده گرگان به کردکوی باز هم حادثه‌ آفرید/ برخورد پژو و سمند و مجروح شدن ۷ نفر در بریدگی‌های غیراستاندارد جاده گرگان به کردکوی

به گزارش گلستان ۲۴؛ ساعت ۲۳ شامگاه گذشته در بریدگی نزدیک به روستای حیدرآباد گرگان در محور گرگان به کردکوی سواری پژو ۴۰۵ دچار سانحه رانندگی شدید شد.

برخی از شاهدان حادثه از مجروح شدن سرنشینان خودروی پژو خبر دادند و برخی کانال‌های خبری با انتشار تصاویری از شدید بودن این حادثه خبر داده‌اند.

بر اساس تصاویر و اطلاعات موجود، تیم آتش‌نشانی ایستگاه شماره پنج گرگان و تیم‌های هلال احمر برای امداد و نجات به محل اعزام شدند.

بر اساس اظهارات شاهدان حادثه این سانحه رانندگی بین دو خودروی پژو و سمند رخ داد که خودروی پژو در هنگام دور زدن با خودروی سمند برخورد کرده که سرنشینان هر دو خودرو دچار مجروحیت شده و بر اثر شدت حادثه در خودروها گیر کردند و گفته می‌شود در این سانحه رانندگی هفت نفر مصدوم شدند.

اظهارات نشان می‌دهد این سانحه رانندگی مشابه سانحه رانندگی رخ داده طی روزهای گذشه در این محور است که برای خودرو حامل مدیرعامل مرحوم سازمان تامین اجتماعی و معاون پارلمانی وی رخ داد که باعث مرگ هر دو نفر شد.

در آن سانحه رانندگی پلیس بی‌احتیاطی و عدم رعایت حق تقدم راننده تویوتا در هنگام دور زدن، عدم توجه کافی به جلوی راننده تریلی و عدم احداث دوربرگردان ایمن توسط مسوولان حوزه راه را سه عامل موثر در سانحه رانندگی تشخیص داد.

گفتنی است، از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۴۰ نفر جان خود را در طول جاده‌های استان از دست دادند که بر اساس رئیس پلیس‌راه استان گلستان بیشتر آنها در بریدگی‌های ناایمن سطح جاده‌های استان بوده است.

هرچند این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیر داشته و گلستان در کاهش تصادفات فوتی جاده‌ای رتبه اول کشوری را از آن خود کرده است.

وقوع حادثه شب گذشته نیز نشان می‌دهد مسوولان باید برای ایمن‌سازی این دوربرگردان‌ها اقدام عاجل و اساسی انجام دهند و نصب سرعت‌گیر و آشکارسازی و اقدامات موقتی و مسکن کوتاه مدت دیگر جوابگو نیست و نمی‌تواند از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کند.

انتهای پیام/ فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار