استاندار گلستان گفت: قیام ۵ آذر نقش موثری در شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران داشته است.

پیام استاندار به مناسبت روز ملی گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ سید مناف هاشمی استاندار گلستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنان و مردانی که با نثار خون خود در شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نقش تاثیرگذاری داشته‌اند پنجم آذر، روز ملی گرگان را به تمامی مردم شریف و قدرشناس این شهر تبریک گفت.

متن کامل پیام سید مناف هاشمی به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ گرگان نشانگر هویت تاریخی و کهن این شهر است که برخی مورخان آن را تا دوره اساطیری نیز می‌دانند.

 گرگان همواره از دیرباز تا به امروز در معادلات و تصمیم سازی‌های سیاسی، فرهنگی، علمی، اقتصادی و مذهبی تاثیر گذار بوده و بی اغراق یکی از شهرهای تاریخ ساز در عرصه ملی بشمار می رود.

واقعه ۵ آذر گرگان پس از واقعه ۱۷ شهریور میدان ژاله تهران شاید یکی از خونین‌ترین وقایع هنگامه انقلاب اسلامی بود که در آن ۱۴ شهید و شهیده تقدیم راه استقلال و آزادی ایران سرفراز گردید.

 نامگذاری پنجم آذر به نام روز «قیام مردم گرگان» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۵ و تصویب این روز به نام«روز ملی گرگان» در صحن علنی شورای اسلامی این شهر نشان از اهمیت این واقعه تاریخی دارد.

 اینجانب ضمن پاسداشت یاد و خاطره زنان و مردانی که با نثار خون خود در شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نقش تاثیرگذاری داشته اند، پنجم آذر ، روز ملی گرگان را به تمامی مردم شریف و قدرشناس این شهر تبریک عرض می نمایم و بر این باورم که با همراهی و همدلی ولی نعمتان انقلاب اسلامی می توان شاهد توسعه روز افزون گرگان و گلستان بود.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار