مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان به یاد شهدای پنجم آذر گرگان به دیدار خانواده یکی از شهدای آن روز در عصر روز دوشنبه ٥ آذر ماه رفتند.

دیدار با خانواده شهید علاء الدین به یاد شهدای ٥ آذر گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و عبدالرضا چراغعلی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان به دیدار خانواده معزز شهید « ابوالقاسم(جعفر) علاءالدین » رفتند.

مدیر کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، گفت: قیام پنجم آذر سال ۱۳۵۷ گرگان از حوادث بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی است که مردم گرگان به فرمام امام خمینی (ره) در مقابل حمله مزدوران رژیم شاه به حرم مطهر امام رضا (ع) قیام کردند.

وی ادامه داد: شهدای ٥ آذر برگ زرین و افتخاری بر تارک تاریخ گرگان است و امروز وظیفه داریم این رخداد مردمی را به طور صحیح برای نسل جوان تبیین کنیم.

شایان ذکر است چهل سال پیش در پنجم آذر ماه ٥٧ مردم این دیار گرگان برای دفاع از حرم امام رضا (ع) که مورد جسارت ماموران رژیم پهلوی قرار گرفته بود به خیابان‌ها آمدند تا تظاهرات نمایند اما با رگبار گلوله ماموران مواجه شدند که در پی آن ١٤ نفر شهید و حدود ٢٠٠ نفر مجروح شد.

انتهای پیام/ فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان

ارسال نظر

آخرین اخبار