مدیر کل بهزیستی گلستان:

مدیر کل بهزیستی استان گلستان گفت: بالاترین آمار تماس های اورژانس اجتماعی در گلستان متعلق به زنان است که ۶۰ درصد تماس گیرندگان را شامل می شود.

۶۰ درصد تماس گیرندگان اورژانس اجتماعی گلستان را زنان تشکیل می‌دهند

به گزارش گلستان ۲۴؛ ابراهیم غفاری: از تعداد سه هزار و ۴۶۴ تماس گیرنده با اورژانس اجتماعی گلستان، دو هزار و ۵۳ نفر از آنان را زنان تشکیل می‌دهند که ۶۰ درصد تماس گیرندگان را شامل می شوند. 

وی افزود: در حال حاضر ۱۰ مرکز اورژانس اجتماعی در ۱۰ شهرستان استان فعالیت دارند که دو مرکز در شهرهای گرگان و گنبدکاووس، ۶ مرکز در شهرهای علی آبادکتول، کلاله، بندرترکمن، مینودشت، آق قلا و گمیشان و دو مرکز هم در رامیان و آزادشهر به شهروندان خدمات اجتماعی ارائه می دهند.

غفاری ادامه داد: سال ۹۵ حدود هزار و ۳۸۶ تماس با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی برقرار شد که با افزایش مراکز و خدمات این بخش در سطح استان به سه هزار و ۴۶۴ تماس رسید که افزایش سه برابری داشته است.

مدیر کل بهزیستی گلستان تصریح کرد: اولویت درخواست تماس گیرندگان زنان و کودکان تحت سرپرستی و در معرض آسیب، بی سرپرست و سالمندان، زوج‌های متقاضی طلاق، همسر آزاری و خشونت خانگی بوده است.

به گفته وی هم اکنون ۹ پایگاه خدمات اجتماعی در ۹ محله آسیب خیز استان از جمله محله های سیدآباد و اسلام آباد گنبد و ۶ پایگاه درذ محله های امام رضا، کوی محتشم، قزاق محله، نومل، قلعه حسن، انجیراب و یک پایگاه در محله ولاغوز کردکوی به مردم ارائه خدمت می کنند.

انتهای پیام/ مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار