مدیر کل راهداری گلستان خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌گلستان با اعلام‌ کاهش ۲۱ درصدی تلفات جاده‌ای استان گفت: موتورسواران و عابران پیاده با ۱۰۸ کشته در صدر این آمار قرار دارند.

تلفات جاده‌ای گلستان ۲۱ درصد کاهش یافت/ موتورسواران در صدر آمار قرار دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ مهدی میقانی، صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پزشکی قانونی گلستان مجموع کشته‌های برون شهری و روستایی استان را در هفت ماهه گذشته ۱۷۴ نفر اعلام کرده است.

وی افزود: این آمار از کاهش ۲۱ درصدی تلفات جاده‌ای استان طی هفت ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حکایت دارد و موتورسواران و عابران پیاده با ۱۰۸ کشته در صدر این آمار قرار دارند.

میقانی گفت: مابقی کشته‌ها مربوط به سرنشینان خودروها و رانندگان وانت بارها و ادوات کشاورزی هستند.

وی اضافه کرد: مشارکت همگانی دستگاه های اجرایی مرتبط در امر ایمنی ترافیک باعث کسب این هدف شده و برای تداوم این کار هم باید اقدامات تاثیرگذار فرهنگی اجتماعی را برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با مشارکت دستگاه های متولی به کار ببندیم.

میقانی در تحلیل عوامل موثر در تصادفات جاده‌ای گفت: عامل انسانی، وسیله نقلیه و جاده سه مثلث ترافیکی هستند که عامل انسانی بیشترین سهم را از میان آن ها به خود اختصاص می‌دهد.

وی تصریح کرد: متوسط سن متوفیان موتورسواران، جوانان ۳۰ ساله هستند که لازم است به ریشه ها، عوامل و راهکارهای این مساله با تامل بیشتری نگریسته شود.

انتهای پیام/ مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار