استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: ۷۴ مرکز نگهداری و توانبخشی بهزیستی در گلستان وجود دارد.

۷۴ مرکز نگهداری و توانبخشی بهزیستی در گلستان وجود دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سید مناف هاشمی به مناسب روز جهانی معلولان از مراکز نگهداری و توانبخشی معلولان ذهنی بهزیستی بازدید کرد.

وی در این بازدید با اشاره به نگاه حمایتی دولت در حوزه معلولان و نیازمندان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر حمایت های خوبی در حوزه بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام داده است. 

هاشمی افزود: ۷۴ مرکز نگهداری و توانبخشی بهزیستی در استان گلستان وجود دارد که به طور متوسط، ماهیانه مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان یارانه به این مراکز پرداخت می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ هزار نفر از ۵۱ هزار معلول استان در این مراکز نگهداری می شوند که استان گلستان در این زمینه رتبه هفتم کشور را داراست و دولت ماهیانه چهار و نیم میلیارد تومان یارانه به عنوان مستمری به آن‌ها می پردازد که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۰ درصد رشد داشته است. 

استاندار گلستان گفت: در حوزه کمیته امداد هم ماهیانه سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان یارانه به نیازمندان استان پرداخت می شود که این رقم هم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد رشد یافته است. 

وی افزود: این آمار و ارقام نشان می دهد که هم استان در حوزه کمک به نیازمندان همت بالایی داشته و هم دولت نگاه و توجه ویژه‌ای به این حوزه دارد. 

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام شده و برنامه ریزی های آینده بتوانیم کمی از رنج و سختی معلولان و خانواده های آنها را کاهش دهیم.

انتهای پیام/ مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار