استاندار گلستان با اشاره به تولید سالانه ۴ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان گفت: استفاده از یافته‌های پژوهشی میزان تولید محصولات کشاورزی را در استان افزایش خواهد داد.

 سالانه ۴ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در گلستان تولید می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛سیدمناف هاشمی عصر امروز در آیین افتتاح نمایشگاه فن‌بازار استان گلستان با تأکید براستفاده از ظرفیت نخبگان برای رسیدن به توسعه اظهارداشت: پژوهش در کشور ما جایگاه واقعی خود را به‌دست نیاورده است و این مسئله نیاز به بررسی و آسیب‌شناسی دارد.

وی به کاربردی شدن و اثرگذار بودن پژوهش‌ها در استان تأکید کرد و گفت: سالانه حدود 4 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود که با استفاده از یافته‌های پژوهشی این میزان افزایش خواهد یافت.

استاندار ادامه داد: ظرفیت اشتغال دولتی در کشور محدود بوده و فارغ‌التحصیلان باید بتوانند برای خود اشتغال‌زایی کنند. این امر زمانی میسر می‌شود که  اقدامات تحول‌آفرین در علوم دانشگاهی رخ دهد.

وی با اشاره به وظیفه سنگین اساتید دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها باید دانشجویانی خلاق و توانمند تربیت کنند تا بتوانند در این شرایط موفق باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: امروز دولت در جنگ اقتصادی قرار دارد و باید همانند جنگ با استفاده از تمام ظرفیت‌های محدود و در دسترسی که داریم با دشمن مقابله کنیم.

وی افزود: مردم برخی کشورها با وجود مساحت و اقلیم مشابه با استان گلستان از درآمد سرانه بالاتری برخوردار هستند. این نشان دهنده این مسئله است که ما از تمام ظرفیت خود استفاده نکردیم و باید سرعت و شتاب حرکت خود را بیشتر کنیم.

استاندار خاطرنشان کرد: تحول زمانی رخ می‌دهد که مدیران توانمندی خود را با کارو عملشان ثابت کنند نه آنکه منتظر باشند با تعریف و تمجید دیگران به جایگاهی برسند و اگر این شیوه رایج شود حق بسیاری از افراد ضایع خواهد شد.

وی بیان داشت: بنده به عنوان مدیری که ارتباط پژوهش و اجرا را لمس کردم به این نتیجه رسیدم تهیه سند کاربردی جز با حرکت هر دو بخش امکان ندارد. اگر کسانی صرفا به امر پژوهش بپردازند و به اجرا کاری نداشته باشند نمی‌توانند از یافته‌های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار