نمایشگاه هفته پژوهش استان گلستان با حضور استاندار گلستان و دیگر مسئولان استانی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح شد.

 نمایشگاه هفته پژوهش استان گلستان افتتاح شد

به گزارش گلستان 24 ؛ موسی حسام دبیر نمایشگاه هفته پژوهش استان گلستان در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش اظهارداشت: برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش در گلستان امروز با تجلیل از پژوهشگران برتر و گشایش نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در گرگان آغاز شد.

وی افزود: در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی 34 نهاد آموزشی و دستگاه‌های مرتبط با پژوهش در استان گلستان آخرین دستاوردهای تحقیقی خود را در 34 غرفه به نمایش گذاشتند.

دبیر نمایشگاه هفته پژوهش استان گلستان تصریح کرد: این نمایشگاه تا 29 آذر صبح و عصر در پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان پذیرای علاقمندان است.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره تجلیل از محققان برتر استان گلستان در این مراسم گفت: در 40 سال گذشته پیشرفت‌های علمی زیادی در کشور اتفاق افتاده است و روند روبه رشد در تولید علم، دستیابی به فناوری‌های نوین و ارتقا شاخص‌های علمی و پژوهشی، آینده روشنی را برای حوزه علم و فناوری ترسیم می‌کند.

حسام افزود: پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین در خدمت تولید ملی به عنوان شعار هفته پژوهش امسال انتخاب شده است.

وی به برگزاری 32 کارگاه علمی پژوهشی در حاشیه این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: کارگاه‌های بازیابی پسماند، اکوسیستم کارآفرینی، توسعه دام دومنظوره، کشاورزی حفاظتی، گیاهان دارویی استان گلستان، کارآفرینی در دنیای مجازی، ربات ها در مقابل انسان‌ها، برنامه‌نویسی آزاد و کسب درآمد و غیره در ایام برپایی نوزدهمین نمایشگاه فن بازار استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار