مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: میانگین طول مدت ازدواج در گلستان ۹ سال است.

۱۰۷ واحد اقتصادی گلستان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند

به گزارش گلستان 24 ؛ ابوبکر دولو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: در سال ۱۳۹۶ به ازای هر ۱۰۵ تولد پسر در گلستان ۱۰۰ فرزند دختر به دنیا آمده این در حالی است که امسال به ازای هر ۱۰۳ پسر ۱۰۰ دختر در گلستان متولد شده است.

وی در خصوص میزان فوتی ها در گلستان بیان کرد: در سال گذشته به ازای هر ۱۳۰ مرد ۱۰۰ زن و امسال به ازای هر ۱۲۱ مرد ۱۰۰ فوت زن کرده است.

دولو دلایل فوت گلستانی ها را چنین عنوان کرد: بیماری قلبی عروقی با ۳۲.۹ درصد، علائم و حالات مبهم ۱۵.۹ درصد، سرطان ها و تومورها ۱۱.۵ درصد، بیماری های دستگاه تنفسی ۸.۵ درصد و حوادث غیرعمد ۷.۹ درصد علت های فوت هم استانی ها را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: میزان عمومی ولادت در کشور به ازای هر ۱۰۰ نفر جمعیت ۱۸.۸ نفر بوده و این رقم در گلستان ۲۱.۹ است.

دولو بیان کرد: میزان عمومی وفات در کشور به ازای هر هزار نفر ۴.۸ نفر و در گلستان هم همین رقم است.

وی گفت: میزان عمومی ازدواج در کشور به ازای هر هزار نفر ۷.۶ ثبت شده و این در حالی است که میزان عمومی ازدواج در استان از هر هزار نفر ۸.۶ به ثبت رسیده است.

دولو در خصوص میزان طلاق اظهار کرد: میزان عمومی طلاق در کشور به ازای هر هزار نفر ۲.۲ نفر به ثبت رسیده و این رقم در گلستان ۱.۹ است.

وی در خصوص میانگین اختلاف سن زوج و زوجه در استان گلستان تأکید کرد: میانگین اختلاف سن زوج و زوجه در ازدواج پنج سال و در طلاق ۵.۵ سال است.

دولو با بیان این که میانگین سن زوج در ازدواج ۲۷.۸ و در طلاق ۳۵.۱ سال بوده، گفت: میانگین سن زوجه در ازدواج ۲۳.۳ و در طلاق ۳۰.۷ سال است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: میانگین طول مدت ازدواج هم در گلستان ۹ سال است.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار