مدیر پشتبانی امور دام استان گلستان گفت: در راستای تنظیم بازار در استان گلستان، تاکنون ۷۰ تن مرغ منجمد به قیمت هر کیلو ۹ هزار و ۲۰۰ تومان در گلستان توزیع شده است.

 ۷۰ تن مرغ منجمد ۹۲۰۰ تومانی در استان گلستان توزیع شد

به گزارش گلستان 24 ؛ محمدرضا جامی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح تنظیم بازار مرق در استان، اظهار داشت: عرضه مرغ منجمد به قیمت هر کیلو 9 هزار و 200 تومان در استان گلستان آغاز شده است.

وی افزود: علاوه بر فروشگاه‌های اتکا، مزرعه نمونه و رفاه، 101 شرکت تعاونی روستایی در استان گلستان کار توزیع را برعهده دارند.

مدیرپشتبانی امور دام استان گلستان اظهار کرد: تاکنون 70 تن مرغ در استان توزیع شده و همچنین در راستای تنظیم بازار در استان 580 تن گوشت گوساله با قیمت 30 هزار تومان و گوشت گوسفندی به قیمت 39 هزار تومان در حال توزیع است.

جامی گفت: پیش خرید مرغ منجمد با هدف حمایت از تولیدکنندگان گوشت مرغ، تامین ذخائر راهبردی و تنظیم بازار ایام پرمصرف سال توسط اداره کل پشتیبانی اموردام استان گلستان با اولویت زنجیره‌های تولید گوشت مرغ آغاز شده است.

وی افزود: تولیدکنندگان، تشکل‌های استانی و زنجیره‌های تولید گوشت مرغ استان ‌وانند با عقد قرارداد پیش خرید، نهاده‌های مصرفی را به میزان 60 درصد ارزش قرارداد، نهاده ذرت و 40 درصد کنجاله سویا دریافت کرده و گوشت مرغ تولیدی را 50 روز بعد با قیمت مصوب خرید ستاد تنظیم بازار کشور تحویل پشتیبانی اموردام استان کنند.

مدیر پشتبانی امور دام استان گلستان گفت: این شیوه علاوه بر حمایت از تولید و تامین ذخائر، سبب افزایش تولید و ضریب اطمینان تولیدکنندگان از تامین به موقع نهاده و با قیمت مناسب خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار