مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان گلستان با اشاره به راه‌اندازی ۸۲ کتابخانه عمومی در استان گفت: در دهه فجر امسال کتابخانه عمومی شماره ۲ مراوه تپه و کتابخانه عمومی شماره ۲ کلاله افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

 ۸۲ کتابخانه عمومی در استان گلستان راه‌اندازی شد

به گزارش گلستان 24 ؛رضا قوانلو ظهر امروز در بازدید از روند ساخت کتابخانه عمومی شهرستان کلاله در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کتابخانه عمومی کلاله از سال 94 کلنگ‌زنی شد که به سبب کمبود اعتبارات تاکنون تکمیل نشده بود. ساخت این کتابخانه به عهده اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بود.

وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخت این کتابخانه را به اتمام رسانده و امروز ما این کتابخانه را تحویل گرفتیم که تا دهه فجر توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی گلستان تجهیز و در دهه فجر آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی گلستان بیان داشت: این کتابخانه دارای 2 سالن مطالعه و یک مخزن کتاب است که توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلاله با اعتبار 460 میلیون تومان ساخته شده است.

وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این کتابخانه شهرستان کلاله دارای 4 کتابخانه عمومی می‌شود که 2 کتابخانه عمومی در داخل شهر، یک کتابخانه عمومی در بخش دهنه و دیگری در بخش فراغی واقع است.

قوانلو با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه حوزه ها گفت: در 40 سالگی انقلاب اسلامی، حوزه کتابخانه ها در استان گلستان پیشرفت خوبی داشته است. استان گلستان در اوایل انقلاب دارای  7 باب کتابخانه بود که امروز این تعداد به 82 باب افزایش یافته است.

وی افزود: کتابخانه عمومی شماره 2 مراوه‌‌تپه نیز 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر تا 10 روز آینده به نهاد کتابخانه‌های عمومی استان تحویل شود، این نهاد آن را تجهیز کرده و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر کتابخانه های عمومی گلستان خاطر نشان کرد: با تفاهم‌نامه منعقد شده با آموزش و پرورش لیگ دانش آموزی کتابخوان به صورت روستایی،  شهری،  شهرستانی و استانی در چند مرحله برگزار می‌شود. در مرحله استانی 10 نفر برگزیده شده که از آنها تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار