سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که تردد در جاده های کوهستانی استان به ویژه خوش ییلاق( آزادشهر – شاهرود) ، توسکستان( گرگان – شاهرود) و درازنو (کردکوی) با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

 بستن زنجیر در جاده های کوهستانی گلستان الزامی است

به گزارش گلستان 24 ؛غلامرضا بیکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: بارش برف که از ساعت 19 شب گذشته (جمعه) در مناطق کوهستانی استان با شدت آغاز شده بود صبح امروز به پایان رسید.

وی بیان کرد: گروه های راهداری در زمان بارش برف در جاده های پرتردد کوهستانی استان حضور داشته و با برف روبی، مسیر را برای آمد و شد خودروها باز کردند.

وی در خصوص مسیر جنگل گلستان واقع در جاده مینودشت – بجنورد گفت: اکنون این مسیر مه آلوده است و رانندگان با چراغ روشن و رعایت فاصله طولی حرکت کنند.

بیکی اضافه کرد: تلفن گویای شبانه روزی 141 مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان آماده پاسخگویی در مورد آخرین وضعیت راه ها است.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در زمستان امسال برای تسهیل در آمد و شد خودروها در 696 کیلومتر از 55 گردنه برفگیر استان، شن و نمک مورد نیاز را در 13 راهدارخانه انباشته کرده و با 24 گروه راهداری، 341 نیرو و 163 خودرو سبک و سنگین در آماده باش است.

هواشناسی گلستان نیز طی اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس نقشه های پیش یابی، سامانه سرد و بارشی از جمعه وارد گلستان و تا روز شنبه به فعالیت خود ادامه می دهد که فعالیت این سامانه منجر به بارندگی متناوب، ریزش برف در ارتفاعات، وزش باد شدید، مواج شدن دریا، مه آلودگی و کاهش 12 تا 14 درجه ای دما می شود.

استان گلستان از شمال با ترکمنستان، از جنوب با سمنان، از غرب با مازندران و از شرق با خراسان شمالی همسایه است.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار