مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: ۲۷ درصد جمعیت شهری گلستان در سکونتگاه‌های غیررسمی سکونت دارند.

۲۷ درصد جمعیت شهری گلستان در سکونتگاه‌های غیررسمی سکونت دارند

به گزارش گلستان 24 ؛  به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، حسین محبوبی اظهار کرد: جلسه هم اندیشی در خصوص تدوین برنامه اقدام مشترک ما بین این اداره کل و شهرداران شهرهای بالای ۵۰ هزار نفراستان گلستان تشکیل می شود.

وی ضمن بیان این که این برنامه در ستاد بازآفرینی شهری تصویب و به تمام ادارات امور زیربنایی و روبنایی ابلاغ شده، گفت: در نظر است با تمامی فرمانداران و روسای ادارات و شهرداری‌ها برنامه های به صورت شهر به شهر و محله به محله مشخص و صورتجلسه تنظیم شود.

محبوبی افزود: طبق مصوبه هیئت وزیران دستگاه‌های خدمات زیربنایی و روبنایی موظف هستند حدود یک سوم از اعتبارات شهری مصوب دستگاه ذی ربط خود را در این بافت ها هزینه کنند.

وی در خصوص سکونتگاه های غیر رسمی هم توضیح داد: در حدود دو هزار و ۶۳۱ هکتار از مساحت شهرهای استان گلستان در حوزه سکونتگاه های غیر رسمی واقع شده و حدود ۲۸۰ هزار نفر از جمعیت شهری استان که حدود ۲۷ درصد را شامل می شوند، در این بافت ها سکونت دارند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان افزود: سکونتگاه های غیر رسمی در همه شهرها توسط مشاوران مطالعه و یا مطالعه آن باید آغاز شود و پروژه هایی که در آن ها تعریف می شود توسط دستگاه های اجرایی به تناسب اعتباراتشان اجرایی خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار